Článek

FESTIVAL ZÁMEČEK V ROZTOKÁCH U PRAHY

Už je to zase tady – letos po třinácté!

Rádi bychom vás 13. května pozvali na roztocký multižánrový festival Zámeček do kouzelné zahrady Středočeského muzea, kde od půl druhé vypukne nabitý hudební i divadelní program.

Na hlavním pódiu ve večerních hodinách vystoupí kapela Bert & Friends, která představí mix barevného osmdesátkového dream popu, psychedelie a hezkých melodií. To všechno s nadsázkou i vážností – alternativu i pop, táborák i jazz, pannu i netvora, Karla Svobodu i Davida Lynche.

Dále vám zahraje harmonikářka a šansoniérka Rozálie, která je nominována na letošní hudební ceny Anděl v kategoriích Album a Objev roku. Také se můžete těšit na koncert plný energie, který propojuje žánry jako soul, groove, jazz, funky či world music, a to v režii skvělé kapely minus123minut.

Funkovou jízdu s vlivy jazzu, soulu a R&B předvedou Sly Rabbits. Kapela disponuje údernou rytmikou, ostrou dechovou sekcí a charismatickým vokálem zpěvačkou Madalenou João, původem z africké Angoly. Závěr festivalu bude patřit romské kapele Le Čhavendar, jejichž hudba vychází z folklóru obohaceného o jazz, latinu a flamenco. Volný čas mezi zvukovými zkouškami vám bude zpříjemňovat DJ Radia 1 Jarda Dušek, mistr hudebních improvizací.

Z divadelní scény se můžete těšit na Divadlo paní Ptákové a pohádku Pipi Dlouhá punčocha. Divadélko Kvítko zahraje příběh o Budulínkovi a jeho roztocká dětská část Malé Kvítko pohádku O Krtkovi.

Z doprovodného programu stojí také za zmínku velmi oblíbený Adrenalin park, exhibice taekwoondaa Jóga smíchu. Stálou součástí jsou i workshopy deskových her, šachového klubu a pletení košíků. Na letošním ročníku festivalu si mohou děti s rodiči vytvořit krásné barevné mandaly v dílničce Tvoříme pískem.

Věříme, že si tento ročník nejen vychutnáte, ale že si na něm i pochutnáte. Připravili jsme pro vás pestré stánkové občerstvení. Máte rádi sladké nebo slané palačinky? Budou! Nebo nadýchané maďarské domácí langoše? Budou! Sladké, křupavé, lahodné – přesně takové jsou španělské churros. Cukrovou vatu na špejli pro vaše maličké? I na tu jsme mysleli. 

A protože jsme šťastní, když vidíme šťastné vás, naše milé návštěvníky festivalu, oslovili jsme šéfkuchaře, který pracoval v 5hvězdičkových restauracích s michelinskou hvězdou v České republice i v zahraničí. Pan Radek Příhonský si splnil svůj sen o street food a pořídil si food truck s názvem Mex. Mex proto, že ochutnáte opravdové Mexiko!

Můžete se těšit na pestré tacos, quesadillas s různými druhy masa, která se rozplývají v ústech, a na další mexická lahodná jídla. Radkovým krédem je špičková gastronomie připravená z nejlepších surovin, která potěší chuťové buňky, dodá pocit výjimečnosti a opravdového gurmánského zážitku. Máte se na co těšit.

Osvěžit se vedle domácích limonád a dalších nealkoholických nápojů můžete i pivem Kladno Kročehlavy či pivním speciálem nebo ciderem z Pivovaru Chříč.

Festival pořádají stále větší nadšenci ze zájmového spolku RR s podporou města Roztoky, Letiště Praha, kavárny Kofííí a firem Auto Houser, EuroClean, Forinex, Optik Skala, Pohl cz a Čestmíra Kříže. Vstupné je dobrovolné. Srdečně vás zveme na 13. ročník festivalu Zámeček!

P.S.: Ještě, že to není pátek 😉

reklama
reklama
reklama