Článek Soutěž

FILM ANEXE V PREMIÉŘE S ORCHESTRÁLNÍM DOPROVODEM

Film Anexe s orchestrálním doprovodem jako alegorie k současnému světovému dění

Ve dvou výjimečných projekcích přichází film Anexe podle scénáře belgického spisovatele Stanislase Cottona a v režii česko-japonské dokumentaristky Haruny Honcoop. Česká předpremiéra proběhne 16. 11. 2023 v Koncertním sálu Pražské konzervatoře za doprovodu mezinárodního 30-členného orchestru pod taktovkou francouzského dirigenta Jacquese Merciera.

Celý film se odehrává ve stylizovaných kulisách inspirovaných Lars von Trierovským Dogvillem za doprovodu frenetických smyčců Dimitrise Šostakoviče. Film si hraje s dadaistickými motivy post-orwellowského uspořádání světa, ve kterém veškerá logika ztratila smysl. Není však ani tak dystopií, jako alegorií k současnému dění, přibližuje režisérka Haruna Honcoop.

Film Anexe vypráví o skupině studentů, která se ocitá v bezčasí pokřiveného divnosvěta, v městečku, jehož území a kultura je pohlcena novými pravidly, jazykem a kulturou silnějšího, rozpínavého souseda. Komunita se musí učit kostrbatý newspeak a podřizovat se zcela novému řádu.

Haruna Honcoop je česko-japonská filmová režisérka. Na FAMU debutovala experimentálním dokumentárním filmem a cross-mediálním projektem Built To Last – Relics of Communist-Era Architecture (2017), oceněný na festivalu ArchFilm Lund, který natáčela v 11 zemích bývalého východního bloku. Na Mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě bude mít letos premiéru její dokumentární film Olympijský mezičas o osudu olympijských staveb v Pekingu, Tokiu, Paříži a Řecku. Film Anexe je jejím prvním středometrážním hraným filmem.

Film Anexe vznikl v rámci studentského programu Erasmus+ ve francouzsko-německo-české

koprodukci. Česká předpremiéra proběhne 16. listopadu 2023 od 20:30 v Koncertním sálu Pražské konzervatoře, světová premiéra se uskuteční v Ostravě 18. listopadu 2023 v rámci festivalu Kamera Ostrava Oko.

Vstupenky v síti Goout: Běžné 250 Kč / Studenti a senioři 200 Kč / Studenti uměleckých škol a Film Industry 150 K

Soutěž

Ve čtvrtek 9.11. můžete soutěžit o dva vstupy.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama