Článek

FLYYING COLOURS A TRYO V MEETFACTORY

Poslední evropské turné Flyying Colours zhatil covid, letos se vrací s novou deskou You Never Know. Třetí řadovka shoegazové senzace z Melbourne je melodickým balzámem na duši plným zasněných kytarových riffů, mihotavých refrénů a valivých zvukových stěn.

Rozkročeni mezi psychedelií, indie, grungem a shoegazem, Flyying Colours poprvé rozvířili vody australského undergroundu před deseti lety s nahrávkou Wavygravy. Tento rok se vrací barevnější a hlasitější než kdy dřív.

Hosty koncertu budou tryo, formace s kořeny na blanensku, nyní již usazená na brněnské hudební scéně. Trojice tvořená Šimonem Podrazilem (BREN, Science Killer), Lucií Čejkovou a Hynkem Čejkou v březnu vydalo druhé LP s názvem Iodine Clock Reaction. Narozdíl od dřívější tvorby inspirované především indie a art rockem album Iodine Clock Reaction představuje tryo se surovějším zvukem a přímočarou melodičností, které se mísí s pestrobarevnou psychedelií, mlhavým shoegaze a temným kytarovým písničkářstvím.

Flyying Colours a tryo společně zahrají v úterý 19. září ve smíchovské MeetFactory. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 390 Kč na webu MeetFactory a v síti GoOut. 

reklama
reklama
reklama