Článek

FUCHS2 CHYSTÁ SPOUSTU AKCÍ, JEDNU I TEĎ O VÍKENDU

FUCHS2 chystá spolupráci se zahraničními kluby nebo kolektivem Queer Space Network

Fuchs2, multižánrový hudební klub sídlící na pražském ostrově Štvanice, se po letních prázdninách znovu naplno otevírá. Kromě dramaturgické linky bude hlavním tématem nadcházející sezóny především bezpečnost během parties. V tomto směru oznamuje spolupráci třeba s ostrovním klubem FOLD nebo mezinárodním kolektivem Queer Space Network.

Před znovuotevřením v loňském roce prošel Fuchs2 řadou zásadních změn. O hudební dramaturgii se dnes stará tandem Karel Buriánek (živé kapely) a Arnii Ata (DJ ARNII). MAIN STAGE, komornější SALO STAGE i volně propojený prostor BIKE JESUS prošly rekonstrukcí a ozvučuje je
posílený sound systém.

V nadcházející sezóně se chce tým Fuchsu 2 zaměřit především na klubovou kulturu a bezpečnost během parties. „V jednání je spolupráce s jedním významným ostrovním klubem, se kterým plánujeme pořádat workshopy nejen pro náš tým, ale i pro širokou veřejnost. LGBTQ+ kolektiv
Queer Space Network se zapojí přímo do chodu klubu. Během večírku budou jeho členové budou pomáhat s night management, tedy se zachováním bezpečnosti na parketu i mimo něj a s budováním osvěty o LGBTQ+,“ vysvětluje dramaturg Arnold Ata.

Dramaturgie klubu Fuchs2 se i v pohledu do budoucnosti řídí ambicí představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Připravuje třeba showcase berlínského labelu Midnight Shift, na kterém vydává Umwelt nebo KiNK a plánuje návrat oblíbených HYPER REAL parties, za kterými stojí Michail Staigl aka Opim Hum, bývalý dramaturg Boiler Roomu. V rámci živých koncertů FUCHS2 LIVE se na main stagi představí Ventolin a Midi Lidi a proběhne KABINET RECORDS LABEL NIGHT VOL. 2.

Fuchs2 už dávno není jen místo pro konání nočních večírků. Jeho součástí jsou hudební zkušebny a cyklistická dílna. “Jsme si jisti, že klub má mít vždy ambici přerůstat v širší společensko kulturní projekt. Nikdy – a koneckonců to platí i v každodenní realitě – nejde primárně pouze jen o hudbu. Formulujeme společně s našimi hosty a fanoušky otevřený, svobodný a kreativní mezisvět. Postupně budujeme prostředí, v němž nacházejí prostor umělci i zástupci technických oborů, kteří jsou na startu profesního života. Za společensky mimořádně významnou aktivitu považujeme projekt Klubovna F2 Štvanice, nízkoprahové centrum pro mládež v jehož centru stojí logicky hudba – a obecně kultura.
Součástí klubovny, vedené zkušenými lektory, je hudební studio a profesionálně vybavená fotokomora.”

Projekt Fuchs 2 nabízí i další navazující aktivity. Současně s oživováním budovy bývalé Fuchsovy kavárny se zaměřujeme i na zanedbaný prostor zadního traktu objektu. Ve spolupráci s MHMP připravujeme obnovu bike parku, který během restrikcí provázejícíh kovidovou pandemii sehráVÁ zásadní roli v možnostech trávení volného času teenagerů z širšího okolí.

Queer Space Network je mezinárodní kolektiv, který se v stará o osvětu LGBTQ+, BIPOC a trans lidí a s tím související bezpečností během parties. Na základě vlastních zkušeností nabízí školení nejen nočním klubům, ale všem kulturním organizacím s cílem zvyšování povědomí o zmíněných skupinách a vytvářením bezpečných a otevřených prostředí pro konání akcí.
https://www.fuchs2.cz/
FB F2
FB Bike Jesus
FB Klubova F2 Štvanice

F2 SE02 OPENING: FULLHOUSE WEEKENDER 2.-3. září
První zářijový víkend je zanesen v kalendáři coby startovací večírek podzimní klubové sezóny. Během pátku 2.září a soboty 3.září se na 3 scénách představí přes 25 hudebníků z tuzemska i zahraničí. Vystoupí třeba Asquith, londýnský producent progresivní elektroniky a šéf labelu Lobste Theremin, na kterém vydává Palms Trax, Ross From Friends nebo DJ Seinfeld. Současný sound Bristolu přiveze Hodge, zaměřující se na eklektickou kombinaci techna a bass music. Spolupracoval s labely jako je Livity Sound, Hemlock Recordings nebo Tempa & Tectonic a vystupoval i na jednom z největších festivalů na světě – Glastonbury. Berlín bude reprezentovat zakladatelka kolektivu FEMME BASS MAFIA DangerMami, která je známá pro svůj nekompromisní zvuk plný breaků a monumentální bass linky. Kompletní program najdete na webu nebo sociálních sítích klubu.

Vstupenky zakoupíte na Goout nebo na místě.
O vizuální identitu se postrala Krstn Klkv.
LINK NA LÍSTKY

reklama
reklama
reklama