Článek Rozhovor

FULL MOON #150

Slavnostní večer magazínu Full Moon s vybraným programem

Amelie Siba

Fvck_Kvlt

Kalle

DJs Isama Zing, Toyota Vangelis

11. října 2023 v 19:00

MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha 5

Magazín Full Moon oznamuje kompletní program slavnostního večera nazvaného FULL MOON #150 a pořádaného u příležitosti jubilejního vydání. Na něm vystoupí Amelie Siba, slovenský raper Fvck_Kvlt a skupina Kalle, DJs Isama Zing a Toyota Vangelis a všechno otevře publicistická debata pod vedením Pavla Turka. FULL MOON #150 proběhne ve středu 11. října 2023 v pražské MeetFactory.

Vstupenky v hodnotě 390,- Kč jsou k dispozici na webových stránkách MeetFactory a v předprodejní síti GoOut.cz (plus poplatky). Kapacita klubu bude omezená, k dispozici jsou také dvě supporterské edice vstupenek, v hodnotách 800,- Kč a 1500,- Kč (včetně poplatků).

Pořadatelé z Full Moonu připravili pro návštěvníky vybraný program. „Vybírali jsme ze jmen, která jsou s časopisem nějakým způsobem spojená,“ říká šéfredaktor Michal Pařízek a doplňuje: „Pro všechny vystupující rovněž platí, že v posledních měsících vydali výjimečná a oceňovaná alba. Nehrajeme na headlinery, všichni dostanou adekvátní prostor.“ Táborská dvojice Kalle získala za svou desku Under the Black Moss již druhou Cenu Anděl, odvážná kolekce Gently Double A patří k tomu nejpovedenějšímu, co nadějná umělkyně Amelie Siba nabídla, a novinka Cigán trnavského rapera a producenta Fvck_Kvlta aspiruje na slovenské album roku. Podobně cenění jsou DJs, kteří na akci vystoupí – Jonatan Pastirčák získal za první desku pod nickem Isama Zing cenu Radio_Head Awards, za soundtrack k filmu Arvéd pak nedávno s producentem Aid Kidem obdrželi Českého lva. A debut Výklopný světlomety od Václava Pelouška, vystupujícího jako Toyota Vangelis, patří k nejlépe hodnoceným nahrávkám letošního roku.

Večer zahájí debata Měsíční svít nebo měsíční krajina: perspektivy současné hudební publicistiky, kterou bude moderovat uznávaný publicista Pavel Turek z týdeníku Respekt. Obsazení diskuze bude oznámeno před akcí, proběhne v 18:00 v Divadelním sále s volným vstupem, kapacita je omezená. Pro akci Full Moon #150 vznikla také limitovaná série merchandise vyrobeného z reklamních bannerů Full Moonu a soutěže Cover Moon. K dispozici budou čtyři varianty výrobků, od malého psaníčka po velký batoh, všechny v omezené edici několika málo kusů, každý z nich je originál.

fullmoonzine.cz

meetfactory.cz

instagram.com/amm.sib/?hl=cs

fvckkvlt.bandcamp.com

kallesound.bandcamp.com

instagram.com/isama__zing/?hl=cs

instagram.com/toyotavangelis

Full Moon magazine

První číslo Full Moonu vyšlo v květnu roku 2010, v roce 2023 oslavil třináct let existence. Během své přítomnosti na české kulturní scéně se pevně zařadil do spektra odborných periodik zabývajících se hudbou, filmem, literaturou nebo výtvarným uměním. Od prvního čísla klade důraz na texty, jejich odbornou a jazykovou úroveň. Výběr témat je určen jejich důležitostí, zajímavostí a kulturním přínosem, nikoli žánrovou příslušností nebo momentální popularitou. Podobné nároky klade Full Moon také na výtvarnou estetiku, od počátku existence časopisu vytváří jeho vizuální podobu respektované grafické studio Carton Clan. Full Moon důsledně mapuje soudobou českou hudební scénu také prostřednictvím vydávání alb zajímavých skupin a projektů, případně pořádáním koncertů a dalších kulturních akcí. Od roku 2013 tým magazínu kurátoruje vlastní scénu na festivalu Colours of Ostrava, podílel se také na hudebním programu akcí jako Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Waves Bratislava, Marienbad Film Festival nebo festival Sharpe v Bratislavě a dalších. Od roku 2020 pořádá Full Moon ve spolupráci se spřátelenými promotérskými kolektivy Heartnoize a Mood festival Moody Moon Noize.

facebook.com/fullmoonmag

instagram.com/fullmoon_mag

eshop.fullmoonzine.cz 

Vydávání Full Moon magazínu v roce 2023 podporuje Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.

Rozhovor

11.10.2023 14:00

O slavnostním večeru nám více prozradí šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek.

reklama
reklama
reklama