Článek Rozhovor

FVCK_KVLT A DUŠAN VLK NA PULZU

Fvck_Kvlt a Dušan Vlk vystoupí 1. března v Paláci Akropolis v rámci hudební série PULZ

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu. V Paláci Akropolis premiérově vystoupí Fvck_Kvlt a Dušan Vlk.

„Boh stojí pri nás podvratných,“ vzkazuje Fvk_Kvlt na svém loňském albu Cigán, kterou hudební magazín Full Moon vyhlásil jako desku roku. Denis Bango alias Fvck_Kvlt patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské alternativní hudby. Jeho osobitá kombinace punku a rapu je plná motivů úzkosti a hledání východisek. Hudbou komentuje společenské dění ve své rodní zemi, kterou napříč svými nahrávkami označuje i jako “Skurvensko”. Ve velkém sále Paláce Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Večer otevře raper Dušan Vlk se svojí aktuální deskou Babie leto v podzemí. Na syrové novince se věnuje tématům deprese, drogových večírků i kapitalismu. Českému publiku se Vlk společně se svou crew, kterou tvoří Temný Rudo a DJ David San, představil třeba na letním festivalu Beseda. Jejich tvorba vyniká téměř punkovou energií, která nejlíp vyniká naživo.

Po koncertech proběhne afterparty na Malé scéně ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa

1. 3. / 19:30 / Palác Akropolis / PULZ: Fvck_Kvlt a Dušan Vlk

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/pulz-fvck-kvlt+dusan-vlk/bkgw/

FB UDÁLOST: https://fb.me/e/3wlK7u5I4

Rozhovor

27.2.2024 14:00

O akci si budeme povídat 27. února ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama