Rozhovor

GREENPEACE POŘÁDÁ KONCERT PRO PLANETU

Greenpeace pořádá Koncert pro planetu v Kasárnách Karlín. Vystoupí Lenka Dusilová, Barbora Poláková, Himalayan Dalai Lama a Jan 2 & Charlie One

V pátek 16. září proběhne v Kasárnách Karlín v Praze benefiční Koncert pro planetu. Organizace Greenpeace jím završí oslavy 50. výročí založení organizace a 30 let od začátku české pobočky. Zároveň připomene, co všechno mohou lidé pro ochranu přírody dělat. Vystoupí zde Lenka Dusilová, Barbora Poláková, Himalayan Dalai Lama, Jan 2 & Charlie One a DJové Lukas Turza a IM Cyber.

V průběhu posledního roku organizace Greenpeace připomínala 50 let svého působení ve světě a 30 let v České republice. Koncert pro planetu bude vyvrcholením těchto aktivit. V pátek 16. září se v pražských Kasárnách Karlín na hlavním venkovním pódiu představí zpěvačka Lenka Dusilová, Barbora Poláková ve speciálním akustickém koncertu, projekt Himalayan Dalai Lama a Jan 2 & Charlie One.  Ve vnitřních prostorách pak po desáté hodině navážou na koncerty DJové Lukas Turza a IM Cyber. V podvečer pokřtí Greenpeace a přítomní hudebníci kompilaci Soundtrack pro planetu

“Koncert pro planetu je pro nás připomínkou 50 let našeho působení na celosvětové úrovni, ale i třicetileté existence v České republice. Celou dobu byla ochrana životního prostředí naším hlavním cílem. Zažili jsme krátkodobé prohry, ze kterých jsme se poučili a některé jsme časem proměnili ve výhry. Zažili jsme i velká vítězství, která nám dala naději a sílu do budoucnosti. Teď máme jedinečnou příležitost se po dlouhé době setkat s našimi podporovateli a veřejností, ohlédnout se za naším působením a u dobré hudby nabrat síly do další práce. Děkuji všem umělcům, kteří nás na této cestě podporují a těším se na setkání s návštěvníky Koncertu pro planetu,” říká ředitelka Greenpeace ČR Zahide Tuğba ŞŞenterzi.

“Planeta je mým domovem, obdivuju celkově cyklický zázrak života, všeobjímající energii a dynamiku nejen přírodních systémů, ale i těch vesmírných. Kéž se naučíme býti s tímto vším ve vědomější symbióze,” říká ke svému vystoupení na Koncertu pro planetu Lenka Dusilová.

„Podporuju Greenpeace, protože připomínají lidem, že jsme tu všichni jen na návštěvě. Planeta není NAŠE. To, že jsme si vymysleli pravidla, že budeme vlastnit půdu, moře, stromy, vzdušný prostor – to jsou naše pravidla, ale ne pravidla planety,“ říká Barbora Poláková. 

„Je pro nás radost oslavit 50. narozeniny organizace, která se tolik zasluhuje o to, aby se  planeta, náš domov, měla lépe. Čímkoliv můžeme přispět i my, nám dává smysl,“

říká za Himalayan Dalai Lama Terezie Kovalová.

Organizace Greenpeace připravila i bohatý doprovodný program – představení Půjčovna počasí Garyho Snydera (zhudebněné básně Garyho Snydera a Jana Skácela), recyklační dílnu, speciální chill out zóny, kde organizace návštěvníkům přiblíží oceánskou, amazonskou a klimatickou kampaň, fotokoutek, pro děti pak lezeckou stěnu, malování graffiti na zeď a zábavně-naučnou stezku.

Aby si organizace Greenpeace zachovala svou nezávislost, nepřijímá žádné dary od firem, vlád a ani nadací s nimi spojenými. Vstupné na koncert je dobrovolné, doporučená částka je 350 korun. Takzvaný ”nelístek“ si mohou návštěvníci pořídit na https://www.50letgreenpeace.cz/ Veškeré dary získané během koncertu a prodejem „nelístků“ půjdou na podporu kampaní Greenpeace.

Organizace Greenpeace vznikla v roce 1971 v kanadském Vancouveru, kde se uvnitř mírového hnutí začala formovat skupina lidí, která chtěla kromě odporu proti válkám usilovat i o ochranu životního prostředí. První kampaně se zaměřovaly na v té době rozšířené a časté testy jaderných explozí. Následně organizace Greenpeace úspěšně prosadila například zákaz komerčního lovu velryb a zabíjení tuleních mláďat či ukládání radioaktivního a toxického odpadu do oceánů. V současné době se organizace věnuje především ochraně pralesů a oceánů a klimatické změně.

PROGRAM:

16:30 recyklační dílny, chill out zóny, aktivity pro děti – lezecká stěna, malování graffiti na zeď a zábavně naučná stezka

17:30 KONCERT Barbora Poláková

18:30 křest Alba Soundtrack pro planetu

18:45 KONCERT Himalayan Dalai Lama

20:00 KONCERT Lenka Dusilová

21:15 KONCERT Jan 2 & Charlie One

22:00 DJ SET Lukáš Turza & IM Cyber

Koncert pro planetu, pátek 16. září od 16.30, Kasárna Karlín, Praha 8.

Web: https://www.50letgreenpeace.cz FB event: https://fb.me/e/5GAE6DHJJ

Rozhovor

16.9.2022 14:00

O koncertu pro planetu si na Radiu 1 budeme povídat s Ivanou Česnek Marcinovou a Milanem Vítkem z organizace Greenpeace

reklama
reklama
reklama