Článek

GREENPEACE SKLÁDÁ „SOUNDTRACK PRO PLANETU“, PŘISPĚT SKLADBOU MŮŽETE I VY

Greenpeace skládá “Soundtrack pro planetu”. Hudbu poskytnou Ben Cristovao, Himalayan Dalai Lama a vítězové soutěže  

Ekologická organizace Greenpeace vyhlásila hudební soutěž. Ke kulatému výročí 50 let od založení globální organizace a 30 let od začátku působení české kanceláře připravuje kompilaci “Soundtrack pro planetu”, na kterou již věnovali svou skladbu například Ben Cristovao s Lukášem Turzou, Josef Sedloň & Sonority a Himalayan Dalai Lama. Připojit se k nim nyní mohou i další hudebníci – v rámci soutěže, která potrvá do 25. dubna. 

S právě připravovanou kompilací “Soundtrack pro planetu” je spojený i contest. Soutěžící mají k dispozici zvukovou banku se zvuky, které nahráli lidé z Greenpeace během svých expedic po celém světě – právě jejich použití v autorské skladbě je podmínkou pro účast v soutěži. Vítěze vybere Greenpeace společně s umělci, kteří na kompilaci spolupracují. “Soundtrack pro planetu” vyjde na všech hlavních digitálních platformách, distribuci zajišťuje společnost Championship.

Kompletní informace ke contestu Greenpeace včetně zvukové banky jsou na: 

https://act.gp/soundtrackproplanetu.

Hudba hrála v historii celosvětové organizace významnou roli. Když v roce 1970 plánovala malá skupina ekologů a aktivistů expedici proti odpalování jaderných zbraní, byli to právě hudebníci, kdo pomohl vybrat finanční prostředky na pronájem staré rybářské lodi a další nezbytné výdaje. Na úspěšném benefičním koncertu ve Vancouveru tehdy vystoupili Joni Mitchell a James Taylor. A právě na základě této první mise vznikl fenomén Greenpeace. 

V průběhu dalších padesáti let kampaně Greenpeace podpořila a na ekologická témata upozornila celá řada hudebníků, i těch nejznámějších – například U2, Kraftwerk či Public Enemy. Skladatel Ludovico Einaudi hrál svou skladbu dokonce na plovoucí plošině v Severním ledovém oceánu a Thom Yorke z Radiohead vytvořil pro Greenpeace skladbu „Hands off the Antarctic“ pro kampaň na ochranu světových oceánů.

reklama
reklama
reklama