Článek

HEARTNOIZE NABÍDNE KONCERTY SOUČASNÉ AFRICKÉ A AMERICKÉ HUDBY

Podzim v odstínech současné africké a americké hudby s Heartnoize

Showcase labelu Nyege Nyege, perkusivní techno projektu Nihiloxica, avantgardní pop Coucou Chloe nebo exkluzivní koncert hudebníka Slauson Malone 1 a producentky Rachiky Nayar. Promotérský kolektiv Heartnoize chystá na letošní podzim výběr z toho nejzajímavějšího z globální nové hudby.

Už tento měsíc se v Praze představí vlivný ugandský label Nyege Nyege, který se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce a lokálních žánrů do celého světa. V klubu Fuchs2 si v páteční noc 13. října v českých koncertních premiérách zahrají Afrorack, Aunty Rayzor, Catu Diosis, DJ Tobzy a Top Klas. Hudebnice a hudebníci, kteří si světem současné taneční i rapové hudby prošlapávají neotřelou cestu a formují budoucí zvukové trendy.

O pět dní později bude stejný taneční parket hostit Coucou Chloe, která patří společně s umělci jakou jsou Sega Bodega nebo Shygirl k vlně autorů experimentujících s možnostmi popu a sebevyjádření v elektronické hudbě. Společně také založili kolektiv a label Nuxxe, ve kterém se snaží o mazání hranic mezi žánry, škatulkami i genderem. Před francouzskou, v Londýně usazenou producentkou vystoupí také HOUSEWIFE 9, NobodyListen a sim0ne.

Na konci října rozezní prostory Underdogs’ kampalské uskupení Nihiloxica, pracující ve své hudbě se zvuky analogového techna i perkusí a propojuje tak tradici anglosaské taneční hudby s lokálními ugandskými žánry a rytmy. Nové album Source of Denial slibuje až rituální zážitek.

Vrcholem letošního listopadu bude pak bude exkluzivní vystoupení Rachiky Nayar a Saluson Malone 1. Umělci, kteří ve své tvorbě propojují instrumentální i elektronickou hudbu, přivezou 16. listopadu do Studia Hrdinů atmosférické melodie i neprozkoumané prostory sonického světa. Producentka Rachika Nayar si pohrává především s ambientní senzitivitou i elektronickým maximalismem a s nečekanou lehkostí prolíná a transformuje zvuky akustické a elektrické kytary. Dílo Jaspera Marsalise alias Slauson Malone 1 se pohybuje na pomezí experimentálního hip-hopu a ambientní elektroniky, bere si ale i prvky free jazzu nebo lo-fi, ze který staví pestré zvukové obrazy. Slauson Malone 1 jedním ze čtyř kurátorů letošního Le Guess Who? a čeká ho i společné turné s King Krule a nově také podpis u slovutných Warp Records, u nichž vydá další desku.

Nabitá podzimní sezóna přinese i performativní koncert umělců Dreamcrusher, premiéru jihoafrických hudebníků Desire Marea a předvánoční koncert legendy ambientní hudby Williama Basinkého.

Více informací a vstupenky na všechny na koncerty najdete na www.heartnoize.cz.

reklama
reklama
reklama