Článek

HORÁČEK GEN XYZ V AZYLU78

Známí hudebníci a Cirk La Putyka otevřou Azyl78 novocirkusovým koncertem Horáček GEN XYZ

Koncert s cirkusovými tóny a zážitek pro všechny generace. Akrobatická čísla, tanec a známé texty Michala Horáčka v podání kapely Cirku La Putyka, Katarzie, Báry Polákové, Ondřeje Rumla, 7krát3, Jana Ciny, Rozálie Havelkové, Alberta Romanuttiho, Nadi Válové a Vladimira 518. Projekt s názvem Horáček GEN XYZ připravuje režisér Rostislav Novák ml. se souborem Cirk La Putyka a odehraje se od 19. do 25. dubna v Azylu78 na Výstavišti Praha.

Devět hudebních hostů zazpívá celkem sedmnáct písní – například Levandulovou, S cizí ženou v cizím pokoji, Bude mi lehká zem nebo Povstání mlh a krásných žen.

„Tvorba Michala Horáčka, to jsou pro mě slova a texty, které mají vedle obrovské poetické síly šanci spojovat. Což je důležité zvlášť v této době, kdy lidi tyto věci dost často naopak rozdělují. V představení tak spojíme generace – proto GEN XYZ – i osobnosti z různých žánrů,” vysvětluje na úvod režisér Rostislav Novák ml. 

Kromě hudebníků a kapely vystoupí v projektu 16 umělců souboru, včetně mladých ukrajinských akrobatů z Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění. Při vývoji a zkouškách testují performeři několik novinek, které dosud nebyly použity v žádné jiné inscenaci Cirku La Putyka. Jedná se o nové materiály a mechanismy a svou roli tu sehraje třeba i lezecká stěna. „Výsledná podoba, to, zda půjde o poetický koncert, nový cirkus, kabaret nebo tanec, se ale těžko popisuje slovy. Je lepší to zažít společně s námi,“ říká Novák.

„Interpretovat známé písně s texty Michala Horáčka představuje výzvu, nejde vůbec o jednoduchý úkol. O to více mi to přijde zajímavější, protože se pouštíme do risku,” říkají členové kapely Cirku La Putyka CLPBND Jan Balcar a David Hlaváč.

Vstupenky do Azylu78 jsou již v prodeji v síti GoOut. Více informací na www.azyl78.cz.

reklama
reklama
reklama