Článek Rozhovor

HUDEBNÍ KLUBY NA PRAZE 6 CHYSTAJÍ POTŘETÍ KLUBOVOU NOC6

Máte Prahu 6 zafixovanou jako klidnou rezidenční čtvrť, do které byste za živou hudbou a nočním životem jen tak nevyráželi? Místní kulturní centra a hudební kluby se Vám snaží dokázat, že tomu tak není. V pátek 24. listopadu tak společně už potřetí organizují místní klubovou noc nazvanou NOC6.

Kulturní centrum Klubovna, Klub 007 Strahov, Kaštan, Potrvá, Za školou, Na Slamníku, a nově Anti.kvariát Dejvického divadla. Těchto sedm různých podniků se spojilo, aby v pátek 24. listopadu v jeden večer naservírovalo svým návštěvníkům bohaté koncertní menu. Důležitým aspektem akce je, že každý prostor má svojí vlastní atmosféru a trochu odlišné žánrové zaměření. Díky tomu má klubová noc široký záběr a cílí, jak na mladé publikum holdující rapu, tak na návštěvníky vyhledávající klidnější písničkářské koncerty, intelektuálně laděný alternativní rock, anebo divočejší rock’n’roll.

Cílem akce NOC6, kterou podpořila i městská část Praha 6, je nejen zprostředkovat co nejvíce lidem kvalitní koncertní zážitky, ale hlavně společnou propagací upozornit na samotnou existenci jednotlivých podniků. Dostat do povědomí nejen místních obyvatel, že na Praze 6 jsou podniky, kam se dá vyrazit za živou hudbou, a že stojí za to dlouhodobě sledovat jejich programy.

Na co konkrétně se během NOC6 můžete těšit? Do Klubovny můžete vyrazit na elektro a rap, svůj set odehraje například mladý producent badfocus, estonský dj Shore Road, zarepují floutci Obrben či Drum’n’rap. V klubu 007 Strahov vystoupí mistři rockabilly s nádechem padesátých let Twisted Rod, zatímco v břevnovském Kaštanu pokřtí své vycházející album skupina Malé zuby za doprovodu „starších sester“, v pražských alternativních kruzích dobře známé kapely Zuby nehty. Podobně laděné skupiny Vltava a Ty Syčáci tentokrát vyšlou do klubu Za Školou jen své frontmany, Roberta Nebřenského respektive Petra Vášu. Na klidnější koncerty můžete vyrazit do kavárny Potrvá, kde zahraje a zazpívá jemně popová Ivy Z či klavírista Mazoch. Do skupiny podniků NOC6 nově přibyl Anti.kvariát Dejvického divadla, v jehož útrobách uslyšíte tóny kapely Hm…,tentokrát v akustickém provedení. A pokud máte rádi spíš klasický bigbít, zajděte Na Slamník, kde své kytary rozezní Pražský výtěr.

Jsme rádi, že se v rámci platformy NOC6 povedlo nastartovat spolupráci s ostatními kluby, a to jak v rámci dlouhodobé spolupráce na propagaci pod hlavičkou „NOC6 – Náměsíčná“, tak v rámci organizace každoroční klubové noci, která je vždy takovým vyvrcholením této spolupráce“ uvádí David Boháč, provozovatel kulturního centra Klubovna. „Přestože má každý ze zapojených prostorů jinou atmosféru i programovou nabídku, věříme, že díky spolupráci dokážeme místní scénu dlouhodobě rozhýbat a ukázat lidem, kam všude se dá na Praze 6 na koncerty chodit.“ doplňuje Ondřej Kubíček, dramaturg Klubovny.

NOC6

24. listopadu 2023, Praha 6

http://www.facebook.com/noc6festival

https://www.instagram.com/noc6_nocsest/

Rozhovor

V pondělí 20.11. v 17h dorazí do studia Radia 1 David Boháč z Klubovny Povaleč, který akci organizuje.

reklama
reklama
reklama