Článek Rozhovor

HVĚZDY HOLLYWOODSKÉ HUDBY V OBECNÍM DOMĚ

Hvězdy hollywoodské hudby osobně rozezní Obecní dům skladbami z filmů Shrek, Letopisy Narnie, Harry Potter i Pinocchio

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných titulů zazní v podání Českého národního symfonického orchestru. Uznávaní skladatelé Hollywoodu osobně oddirigují kompozice z filmů Shrek, Letopisy Narnie, Pí a jeho život, Harry Potter, House of Cards, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Pinocchio a mnoho dalších. Vstupenky na oba koncerty koupíte v síti TICKETPORTAL.CZ.

Zahajovací koncert Summitu představí na jednom pódiu nejvěhlasnější skladatele a orchestrátory filmové hudby, kteří v Obecním domě osobně uvedou svá nejslavnější díla v podání ČNSO. Těšit se můžete na oceňované tvůrce jako je pětinásobný držitel EMMY Jeff Beal, držitelka Grammy Nan Schwartz, oscarový skladatel Mychael Danna nebo jeden z nejžádanějších skladatelů současnosti Harry Gregson-Williams. Na programu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards a filmům Harry Potter, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Hellraiser, Poslední souboj nebo Pinocchio, který je v tomto roce nominovaný na Oscara. 

Dále vystoupí Conrad Pope, Christopher Young, Elia Cmiral, Chris Egan, Paul K Joyce nebo Antoni K. Lazarkiewicz. Česká scéna bude zastoupena Dominikem Svobodou, který oddiriguje ústřední melodii ze známé videohry Arma Reforger od společnosti Bohemia Interactive. 

Druhý koncert přivítá v Obecním domě dvě největší hvězdy Summitu a oceňované tvůrce filmové hudby. Jednoho z nejvyhledávanějších skladatelů Hollywoodu Harryho Gregsona-Williamse,pod jehož taktovkou zazní melodie z kultovních filmů Shrek, Letopisy Narnie, Deník Bridget Jonesové nebo Marťan a oscarového skladatele Mychaela Dannu, který uvede například kompozice z titulů Pí a jeho život nebo Moneyball. Ikonické skladby budou doplněny filmovou projekcí, která byla připravena pouze pro toto mimořádné setkání. 

Oba koncerty jsou součástí druhého ročníku Composers Summit Prague, během kterého se v pražském centru uskuteční více než 40 eventů se světově uznávanými skladateli. Součástí akce bude například i večerní show Harryho Gregsona-Williamse, kde za klavírního doprovodu prozradí zákulisní informace skládání hudby do hollywoodských blockbusterů. Novinkou letošního programu je i speciální nahrávání symfonického orchestru ve Studiu 1 Českého rozhlasu, které povede dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope a špička britského zvuku Chris Egan. Celý summit proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Zvýhodněné akreditace zakoupíte na www.composers.cz

Rozhovor

6.4.2023 17:00

O koncertech si budeme povídat ve čtvrtek 6.4. v 17 hodin se Sašou Smutným.

reklama
reklama
reklama