Článek Rozhovor

IMA TEVA: KŘEST ALBA V KRUHU (FT. TOYOTA VANGELIS & NEVER SOL DJ SET)

Druhé album elektronické písničkářky Ima Teva V kruhu vyšlo v červnu na vydavatelství Divnosti a pokřtěno bude ve skvělé společnosti. Akce se bude konat 29. července v prostoru Punctum – Krásovka, začátek je plánován od 19:00.
https://www.facebook.com/events/485024946090315

Druhé album elektronické písničkářky Ima Teva spojuje s debutem pouze vydavatelství Divnosti a hlas Petry Juráčkové. V kruhu funguje jako výpověď třicetileté ženy a slouží i jako velmi osobní tečka za jedním životním obdobím. Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

„Na albu V kruhu se tak trochu vracím ke svým hudebním kořenům. Rozvinula jsem zde několik nápadů, které vznikly úplně na začátku, když ještě Ima Teva fungovala jako můj sólový projekt. A s touto deskou jsem se k sólové tvorbě a vystupování vrátila,” odhaluje pozadí vzniku některých skladeb Petra Juráčková a pokračuje: „Zároveň jsem si ale vyzkoušela spoustu úplně nových věcí, na celém albu jsou například české texty.”

„Kruh není myšlený jako negativní symbol jakéhosi bezvládného motání. V životě se situace a motivy přirozeně opakují, to známe všichni. Vrací se nám příjemné věci a ty negativní nás nutí se pohnout a vrátit se po kružnici zpět k sobě. Kruh je také symbolem ženství, přírodních cyklů, určitého řádu. A to jsou všechno obrazy, které jsou pro mě velmi důležité,” vysvětluje ústřední motiv Petra Juráčková.

„V kruhu je pro mě nekompromisní hudební zážitek, jehož atmosféra se zarývá až do morku kostí. Album dokáže být jak naprosto neústupné a odhodlané prorazit hlavou zeď, tak i na kost obnažené a bolestivě intimní. Použitá elektronika a syntezátory zde nejsou v rolích zvukových hedonistických spasitelů světa, ale spíše jako zranění duchové minulosti, kteří vám svými žalozpěvy nedají spát,” zakončuje producent alba a zakladatel vydavatelství Divnosti Tomáš Tkáč.

Stejně jako předloňský debut s názvem Chant i druhé album V kruhu vychází v hudebním vydavatelství Divnosti.

Křest alba proběhne 29. 7. v pražském Punctu. Zahrají také Toyota Vangelis a Never Sol se svým DJ setem.

Album V kruhu na Bandcampu: https://imateva.bandcamp.com/album/v-kruhu

Facebook Ima Teva: www.facebook.com/imatevasoundtrackmothernature
Instagram Ima Teva: www.instagram.com/ima_teva​
Bandcamp Ima Teva: https://imateva.bandcamp.com Facebook Divnosti: www.facebook.com/Divnosti
Instagram Divnosti: https://www.instagram.com/divnosti_label/ Bandcamp Divnosti: https://divnosti.bandcamp.com/

Rozhovor

28.7.2021 17:00

Ve středu 28. července si v 17 hodin budeme povídat o křtu debutové desky V kruhu hudebnice Ima Teva. Naším hostem bude Petra Juráčková.

reklama
reklama
reklama