Článek

IMPROVIZAČNÍ TANEČNÍ DÍLNA TANEC S UMĚNÍM

T A N E C   S   U M Ě N Í M

Improvizační taneční dílna probíhající přímo v galerii nabízí pedagogům nevšední metodu práce s uměleckým dílem, ale také se sebou samými. Cílem projektu je ukázat účastníkům workshopu, že výtvarné dílo, ale i každodenní realitu můžeme chápat, prožívat a dál interpretovat nejen slovem, ale celou svou bytostí. Účastníci mohou zažít, jak přirozeně dokáže naše tělo interagovat s vnějším světem, když dostane svobodu a prostor. Vlastní zkušenost z workshopu mohou pedagogové následně sami využít při práci s dětmi, a pomoci jim tak na cestě rozvíjení kreativity na poli vnímání nejen umění, ale veškerého svého okolí. Akce se odehrává v galerii v prostorech dané instalace. Workshop vede profesionální tanečnice a inspirativní bytost, Cécile da Costa. 

I když je každá taneční dílna jedinečná, probíhá na základě struktury, kdy se účastníci seznámí s výstavou a vyberou si jedno nebo více děl, které je nejvíce oslovují. Po sepsání spontánního textu následuje pohybová sekce s prvky současného tance a interakce s uměleckými díly. Smyslem je otevřít se komunikaci s vnějším světem prostřednictvím vlastního těla, uvolnit se pro tento jiný druh řeči.

Termíny jarních tanečních dílen v roce 2023 jsou soboty 18. 3., 22. 4. a 20. 5. od 10 do 13 hodin nebo ve všední dny  16. 3., 27. 4. a 11. 5. od 17 do 20 hodin. Minimální počet účastníků pro konání akce je 6, maximální 15. Zvýhodněná cena pro pedagogy je 250 Kč. Pokud máte zájem, pištena anna@arto.to nebo volejte na 734 552 558. Akce probíhají v arto.to galerii v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou, 30 minut vlakem od Prahy.

Cécile Da Costa (FR) Herečka, tanečnice, zpěvačka, lektorka.

Oceněna jako Tanečnice roku 2018 České taneční platformy a nominována na Total Physical award na Edinburgh Fringe Festival 2017 za inscenaci Vypravěč Spitfire Company, s níž spolupracuje jako tvůrce a performer od roku 2011. Do té doby byla šest let členkou souboru Farma v jeskyni. Již dlouhé roky je lektorkou workshopů fyzického divadla po celé Evropě, ve kterých se snaží nalézt hlas, který pohne tělem, a tělo, které rozvibruje hlas.

Představení Vypravěč:

Vstupné 450 Kč, sleva pro pedagogy a pracovníky kreativních odvětví. Místo na workshop je nezbytné rezervovat předem. Předprodej GoOut https://goout.net/cs/tanec-s-umenim/ezvmjdh/

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory EU.

Více informací a vstupenky tady.

reklama
reklama
reklama