Článek Rozhovor Soutěž

INDIE-ROCKOVÍ SEAFRET PŘEDSTAVÍ V LUCERNA MUSIC BARU NOVOU DESKU

Lucerna Music Bar & D Smack U Promotion present
Seafret / UK

22. 4. 2024, doors 20:00

Lucerna Music Bar, Praha

www.musicbar.cz

Vstupenky za 540 Kč jsou v prodeji na musicbar.cz a goout.net. Vstupenky online: https://musicbar.cz/seafret-uk.

Dva roky pracovali Jack Sedman a Harry Draper na nové desce. Výsledkem je třetí studiové album kapely Seafret, které pojmenovali Wonderland a které potěší každého indie-rockového fanouška. Britské duo se do Prahy vrátí v pondělí 22. dubna po třech letech a po jejich posledním upřímném a skvělém vystoupení je fanoušci budou vítat s nadšením. S ještě větším nadšením, pokud slyšeli nové album. Vstupenky za 540 Kč jsou v prodeji na musicbar.cz a goout.net. Vstupenky online: https://musicbar.cz/seafret-uk.

Dva roky práce se vyplatily, nová deska Seafret popisuje příběh kapely se všemi vzlety i pády, promlouvá k posluchačům upřímně a nadějeplně. Seafret na ní zachycují všechno – od zlomeného srdce přes ztrátu až po radost, kterou přináší láska a nový život. K indie-rockovým tónům se nic nehodí víc než texty s trochou světabolu, které ale nabízí i víru v lepší zítřky.

„Je to projekt, na který jsme nejpyšnější,“ říká o desce Sedman. „Investovali jsme do něj ze sebe úplně nejvíc a vložili jsme do něj spoustu emocí.“ Draper dodává: „Snažili jsme se najít určitou rovnováhu, takže jsou na desce skladby, které jsou o zlomených srdcích, zároveň ale i takové, které dokáží povzbudit. Wonderland je pro nás trošku vystoupení z komfortní zóny, což bylo skvělé. Zjistili jsme u toho, že když to uděláme, když z komfortní zóny opravdu vystoupíme, tak že lidé mají naši muziku pořád upřímně rádi.“

Seafret se dali dohromady už v roce 2011 na open mic akci, kde jeden druhého svou vlastní tvorbou zaujali. Záhy je napadlo, že by se mohli pustit do společného projektu. A bylo to fantastické rozhodnutí. V roce 2015 vydali EP Oceans, se stejnojmenným singlem. Videoklip, ve kterém hraje šikanovanou puberťačku Maisie Williams (herečka, která ztvárnila roli Aryi Stark z Game of Thrones), má na YouTube 99 milionů zhlédnutí a patří stále k nejoblíbenějším trackům kapely. Na Spotify, kde kapelu měsíčně vyhledává 12 milionů fanoušků, má skladba dokonce víc než 170 milionů poslechů.

Seafret si udržují ve své tvorbě vysoký standard a ví, čím fanoušky oslovit a zaujmout. Jejich poslední pražský koncert byl ukázkou absolutního propojení s publikem a sama kapela tvrdí, že o tom přesně jejich muzika je. O skutečných pocitech a o opravdovosti.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1659359511244842

Ticket link: https://www.facebook.com/events/113872778427029/

Rozhovor

22.4.2024 14:00

V pondělí 22. dubna si ve 14 hodin budeme povídat s kapelou Seafret.

Soutěž

Ve středu 17.4. a pátek 19.4. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama