Rozhovor

INTERIÉR ROKU

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceňovány výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty nebo interiérovými designéry, a to v devíti kategoriích. Jejím cílem je popularizovat originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, restaurací, kanceláří, coworkingových prostor atd. Soutěž také plní roli jakéhosi inspiračního zdroje pro širokou veřejnost, kterou se tak snaží citlivě kultivovat. – Soutěž Interiér roku vyhlašuje Institut bytového designu.

Ocenění navrhuje pro každý rok jiný designér. Letos se tohoto úkolu ujal art direktor sklárny Bomma designér Václav Mlynář, který k objektům dodává: Letošní světelná podoba ocenění zrcadlí okolní interiér. Oblými křivkami ho deformuje a vytváří tím zcela novou překvapující realitu.“

Sedmý ročník Interiéru roku přináší dvě nové soutěžní kategorie. První kategorií je Hlasování veřejnosti — cena ČSOB Stavební spořitelny. Nejspíš bude velmi zajímavé sledovat, do jaké míry se shodnou nebo naopak odliší preference odborné poroty, novinářské poroty a veřejnosti.

Druhou novou kategorií je Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. V minulých ročnících se někteří architekti a interiéroví designéři tak trochu ostýchali soutěžit, protože si nebyli jistí, jestli mohou zaujmout vedle výrazně dražších projektů. Pravda je, že není možné použít stejná měřítka na startovací byt a třípatrovou vilu, přestože na obou odvedli autoři excelentní práci. Smysl mělo takové projekty rozdělit. Zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert k tomu dodává: „Pokud jsme v předchozích ročnících soutěže zdůrazňovali, že interiér navržený odborníkem dosahuje mnohem vyšší kvality, tak v tomto ročníku dodáváme, že by za se za zmíněným odborníkem neměl obávat zajít i člověk, který má výrazně nižší rozpočet.“

Vítězové soutěže Interiér roku za období 2021 budou oznámeni jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 26. 4. 2022 v pražském Centru současného umění DOX.

www.interierroku.cz

Rozhovor

21.3.2022 14:00

V pondělí 21.3. ve 14:00 si budeme povídat o soutěži Interiér roku. Naším hostem bude ředitel soutěže Petr Tschakert.

reklama
reklama
reklama