Článek Soutěž

ISLANDSKÁ MYSTERIÓZNÍ BALADA ADA VSTOUPÍ DO KIN 7.10.

Islandská mysteriózní balada ADA v hlavní roli s Noomi Rapace (Milénium) nadchne všechny milovníky severských dramat.

Drama o daru mateřské lásky, který se může snadno změnit v nejstrašnější prokletí, získalo na MFF v Cannes Cenu za originalitu v sekci Un Certain Regard a během festivalu si vysloužilo řadu nadšených reakcí. Podle Screen International „má kombinace nejlepšího výkonu v kariéře Noomi Rapace a černočerného humoru potenciál stát se kultovní podívanou“.

María a Ingvar vlastní ovčí farmu kdesi na zapomenuté výspě Islandu. Jejich život uplývá v poklidné rutině práce a odpočinku. Každý rok je o něco lepší než ten předchozí, nebo se v tom alespoň manželé utvrzují. Něco mezi nimi ale zůstává nevyslovené, něco bolestně schází. María a Ingvar se snaží smířit se ztrátou, na kterou zdánlivě neexistuje lék. Divoká islandská krajina jim ale nečekaně nabídne řešení v podobě bytosti, která dostane jméno Ada. Je to dar, nebo prokletí?

Debut Islanďana Valdimara Jóhannssona, který se scénáři spolupracoval se slavným krajanem, spisovatelem SJÓNem, je minimalistickou baladou o truchlení, přijetí jiného a magické síle mateřské lásky.

„Pro mě je film především vizuální básní o ztrátě natolik bolestné, že jsme ochotní udělat takřka cokoliv, abychom znovu oživili štěstí a radost, které jsme prožívali předtím,“ říká režisér Valdimar Johannsson.

„Film se natáčel na farmě na severu Islandu. Zvířata, farma a její okolí jsou také klíčovými postavami snímku. Stejně tak roční období se specifickým světlem a mlhami a dva světy: bohatý a zranitelný svět lidí na farmě a neznámý mytický svět drsné vrchoviny, kde se nevyplácí si s přírodou zahrávat nebo se ji pokoušet ovládnout,“ dodává režisér.

Slavnostní premiéra filmu se koná 8.10. v pražském kině Aero.

Ada | Artcam Films

Soutěž

Ve středu 6.10. můžete vyhrát dvě vstupenky na film.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama