Článek Rozhovor Soutěž

IZRAEL NA VLTAVĚ

14. – 15.5.2022, Střelecký ostrov

Poznejte Izrael skrze jeho kulturu, jídlo a zábavu. Zažijte Izrael na Vltavě! MINT Market ve spolupráci s Izraelskou ambasádou přináší u příležitosti květnových oslav Dne nezávislosti Izraele první ročník akce Izrael na Vltavě! O víkendu 14. a 15. května jste srdečně zváni na Střelecký ostrov, kde ochutnáte výbornou izraelskou kuchyni nebo si půjčíte deku a dáte přednost jarnímu pikniku. Zažijete inspirativní víkend plný hudby, her, přednášek a workshopů. Chybět nebude ani zábavný program pro děti včetně hlídaného dětského koutku. Vstup na akci je zdarma a čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni.

Na své si přijdou milovníci kvalitní hudby. Headlinerem akce je izraelská partička Boom Pam, která hraje eklektický mix středozemního rocku a surfařské muziky a za bezmála dvacet let činnosti si stihli zahrát třeba na festivalech WOMEX a Primavera. Tamar Su zpívá hebrejsky i francouzsky a představí procítěné folkové písně o lásce, svobodě a odcizení. Na akci vystoupí také komorní pianistka Marina Kantor, pražská partička The Muslim, The Jew and The Ugly nebo elektronické izraelsko – turecké duo Colibris Music a Roksan Mandel. Mluveným slovem osloví publikum básník Lucian Zell a živou malířskou performance předvede vizuální umělkyně El, jejíž designy najdete také na tričkách a mikinách u stánku se streetwarovou módou Plazmalab. 

Víkend se ponese také ve znamení workshopů pro celou rodinu. Návštěvníci dostanou příležitost vyzkoušet izraelské bojové umění krav maga, zahrát si vrhcáby nebo pravý plážový matkot, zatančit si izraelské lidové tance Rikudej Am nebo si vybrat z doprovodného programu, který připravilo centrum židovské kultury JCC Prague. To nabídne hudební workshop pro děti, ale také diskuzní fórum, které formou panelových debat přiblíží tématiku vnímání Izraele v České republice, besedu o tom, jak Češi vidí Izrael, nebo nabídne důvody, proč studovat v Izraeli. Rodiny se navíc budou moct zúčastnit zábavné bojovky a chybět nebude ani dětský koutek a další zábavné aktivity pro děti. 

Ve spolupráci s trhy MINT Market vyrostou na Střeleckém ostrově stánky se skvělým levantským jídlem a pitím, ale také s módou, designem a doplňky od tvůrců s izraelskými kořeny. Na původních oslavách dne nezávislosti se občané Izraele tradičně scházejí na společné grilovačce, a tak budou na cípu ostrova k dispozici grily, na kterých si hosté připraví vlastní jídlo, nebo využijí nabídky naložených středomořských pochutin. Navíc se můžete zúčastnit soutěže Hummus Master o hodnotné ceny, kterou vyhodnotí dva špičkoví izraelští šéfkuchaři působící v Praze. To vše na krásném místě na ostrově uprostřed řeky Vltavy plném zeleně, stínu a skvělých míst pro rodinný piknik a posezení u řeky s vybraným jídlem a skleničkou v ruce.

Izrael na Vltavě začíná v sobotu v 10 hodin a trvá až do 22 hodiny, v neděli pak od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér. Partnery akce jsou Velvyslanectví Státu Izrael, JCC Prague, Lauderovy školy v Praze, AFI EUROPE Czech Republic, Horizon Holding, Israel – Czech Chamber of Commerce and Industry, Meopta a Česko-izraelská smíšená obchodní komora.


Kompletní informace najdete na webu www.izraelnavltave.cz a v události www.facebook.com/events/254301543437364.

Rozhovor

12.5.2022 17:00

O akci Izrael na Vltavě si budeme na Radiu 1 povídat s Omrim Gozem (pořadatel) a Martinou Pospíšilovou (Head of Cultural Affairs Embassy of Israel).

Soutěž

Ve středu můžete soutěžit o voucher na streetovou módu Plazmalab v hodnotě 1000,- Kč.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama