Článek

JOHN CALE ZAHRAJE V DIVADLE ARCHA

John Cale vystoupí 1. března 2023 v pražském Divadle Archa

Velšský zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, producent a zakladatel legendárních Velvet Underground John Cale se po pěti letech opět vrátí do České republiky. Za doprovodu svého bandu vystoupí 1. března v Praze v Divadle Archa. Sebou přiveze písně z nového alba MERCY, které vyjde na začátku příštího roku. Vstupenky v předprodeji od 21. října v síti GoOut a na pokladně divadla.

Hudebník John Cale (80) dokazuje, že věk je v jeho případě pouhé číslo. Koncertuje, skládá a aktivně se věnuje své kariéře, což dokládá i právě probíhající turné po Velké Británii. U nás, tehdy ještě v Československu, vystoupil poprvé v roce 1992 v Paláci Lucerna. Od té doby se do Čech vrátil ještě několikrát, včetně koncertu obnovených Velvet Underground, u jejichž zrodu stál. „Mám rád Prahu a české publikum. Za posledních patnáct let jsem si zvykl počítat Prahu mezi pět nebo šest míst, kam se těším nejvíc,“ řekl v roce 2006 v rozhovoru pro iDnes. „Věříme, že tyto věty stále platí, a že si příznivci Johna Calea opět přijdou na své. A jsem ráda, že vystoupení proběhne v Divadle Archa. Pro mě to bude takové rozloučení s tímto prostorem v jeho současné podobě, kde jsme udělali řadu krásných koncertů,“ říká za pořádající agenturu 10:15 Entertainment Milena Palečková.

Během březnového vystoupení určitě dojde i na představení nového alba MERCY, jehož vydání je plánováno na 20. ledna 2023. Cale se svými spoluhráči pro něj připravil dvanáct původních písní a dá se říci, že je to po deseti letech kompletní celé album z nových písní. Jako první počin z alba pustilo vydavatelství Domino Records videoklip Story of Blood. Možno zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=qgwOid8vdwE&t=415s&ab_channel=DominoRecordingCo.

Vystoupení Johna Calea je tak již po norských Röyksopp (22. února, Forum Karlín), jazzové ikoně Dianě Krall (20. května, Kongresové centrum) třetím avizovaným koncertem agentury 10:15 Entertainment pro rok 2023.

Více informací naleznete na www.1015.cz

JOHN CALE
datum konání:
1. března 2023

místo konání: Divadlo Archa, 20:00

Vstupenky: 990,- stání, 1200 sezení, k dostání v síti GoOut a na pokladně divadla Archa

reklama
reklama
reklama