Článek

SKLADATEL DISNEY FILMŮ JOHN DEBNEY V PRAZE

Jedinečný hudební zážitek pro fanoušky Disney, skladatel John Debney v Praze osobně odehraje svá nejslavnější díla

Čtvrtek 18. dubna 2024 bude Obecní dům patřit věhlasné filmové hudbě. Na koncertě Spectacular Music of Hollywood vystoupí oceňovaný skladatel John Debney, který je nejvíc spjat se společností Walt Disney. Držitel tří cen Emmy v Praze osobně uvede hudbu z filmu Iron Man 2 či skladby vytvořené pro Disney. Společně s ním své hity v podání ČNSO představí i další hollywoodští hosté Composers Summit Prague. Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPORTAL.

John Debney, jako syn producenta studia Disney Louise Debneyho, vyrůstal ve světě velkolepých pohádek a ještě ikoničtějších melodií. Nikdo se tedy nemůže divit, že i on se stal klíčovým členem hudební rodiny Disney. Autorsky se podepsal k hudbě z filmů Deník princezny nebo Kniha džunglí, složil melodie k mnoha atrakcím v Disneylandu, ale především zaranžoval několik podob legendární fanfáry, která neodmyslitelně patří k logu Walt Disney, jež slýcháme před zahájením každého snímku z této filmové dílny.

Jeho mistrovská práce spočívá nejen ve tvorbě emotivních a poutavých skladeb, ale také ve schopnosti přizpůsobit svůj styl různorodým žánrům – od animovaných filmů po horory. Mezi jeho nejslavnější díla patří hudba z produkce populárního Marvel Studia Iron Man 2, kde v hlavní roli Tonyho Starka zazářil herec Robert Downey Jr. Specifickým projektem byla pro Debneyho hudba k velkolepému muzikálovému filmu Největší showman. Ve spolupráci s duem textařů Benjem Pasekem a Justinem Paulem dali vzniknout nezapomenutelným hitům jako This is Me, Rewrite the Stars nebo Never Enough.

Svůj hudební talent přenesl do celé řady filmů i seriálů a častokrát byl za svůj jedinečný přístup oceněn, je držitelem tří cen Emmy a to za televizní seriály Mys, Strážce moře a Mladí jezdci. Nominován byl i na Oscara za historický snímek Umučení Krista, který vznikl pod režijní taktovkou Mela Gibsona.

Koncert Spectacular Music of Hollywood je zahajovacím koncertem mezinárodního Composers Summit Prague, jehož třetí ročník se koná od 18. do 23. dubna 2024 a proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Představuje jedinečnou příležitost, při které skladatelé a orchestrátoři na jednom pódiu osobně uvedou svá jedinečná filmová a gamingová hudební díla. Těšit se můžete na melodie ze Star Wars, komediálního seriálu Ted Lasso, videohry Assassin’s Creed, hororového snímku Hellraiser nebo oscarového filmu Pošťák a mnohé další.

www.soundsgate.com

reklama
reklama
reklama