Článek

JOHNY JEWEL Z CHROMATICS ROZTŘPYTÍ 4. 11. MEETFACTORY

Chromatics, Glass Candy, Desire, Italians Do It Better nebo Symmetry pojí jeden společný jmenovatel: Johnny Jewel. ★ Americký producent, skladatel, hudební průkopník a ikona synth-popu přistupuje k hudbě jako k terapii. Trauma z mládí v průběhu posledních tří dekádách přetavil v rozsáhlé a zásadní hudební dílo pro film, televizi i taneční parket: třpytivě zasněný synth-pop, uhlazené temné disco i nakažlivý dance-rock.

Nostalgickou sílu analogových syntezátorů ze 70. a 80. let snoubí se surreálními vizuály a ozvěny jeho sugestivní estetiky k nám doléhají ze všech stran: ať už ze zvuku celé řady současných kapel, jakou jsou třeba Chvrches, z filmů jako Drive nebo Lost River či sérií Twin Peaks nebo Those Who Kill, na jejichž soundtracích se Jewel podílel.

Smíchovskou továrnu roztřpytí v sobotu 4. listopadu.

Hostkou koncertu bude ivy z; sólový projekt Lenky Zbořilové z dreampopových Billow. Debutovala v roce 2021 experimentální nahrávkou Under a Red Moon, která vznikala na prostoru 16 týdnů, kdy každý týden byla napsána či dodělána jedna písnička. Na nahrávce se tak objevují skladby inspirované slowcorem, lo-fi folkem nebo třeba weird popem a s podobnou rozmanitostí přistupuje i k živému hraní.

V únoru 2023 vyšlo její o poznání temnější album Let Yours Be the Last Burning Heart na ostravském labelu Korobushka records. Na desce se produkčně a částečně i skladatelsky podílel Jakub Zbořil (Billow, Strangers in the City).
 

Johnny Jewel + ivy z

4.11. 2023 od 20 hodin

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/johnny-jewel

reklama
reklama
reklama