Článek

JUDITH HERMANN V DIVADLE MEETFACTORY

Judith Hermann: 675 malých korálků červených jako zlost

 V povídkách a románech Judith Hermann je zachyceno to, čeho si zpravidla nemusíme ani všimnout, přestože je tím náš život utvářen.

„Číst v Lettiparku lze kdykoli a sahám po něm často ve chvílích, kdy potřebuju potvrzení o tom, že popsat byť ten nejobyčejnější detail, něco z toho, co naší pozornosti snadno a neustále uniká, může znamenat zakoušet krásu, kterou jsme obklopeni, hlubokou a smutnou, i to, že její prožitek lze sdílet s někým dalším a hledat v ní tak ještě další tajemství, umocněná pohledem jiného člověka,” popsal pro Divadelní noviny svůj vztah k Judith Hermann dramaturg Matěj Samec.

„Divadlo, jak mu rozumím, bylo právě k takovému druhu sdílení uzpůsobeno. Intimita, kterou v něm lze zažít, se může podobat četbě povídek Judith Hermann.” 

Detaily obyčejných věcí, prchavé okamžiky setkání s jinými lidmi, momenty bezděčných rozhodnutí k tomu, že v dané situaci zůstaneme pasivními.

Inscenaci 675 malých korálků červených jako zlost, která je koláží několika textů, připravili dramaturg Matěj Samec a režisérka Apolena Vanišová.

V hlavní roli Hedvika Řezáčová.


Divadlo MeetFactory

Vstupné:
300 Kč 
200 Kč pro studenty a občany s trvalým pobytem na Praze 5 

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/judith-hermann-675-malych-koralku-cervenych-jako-zlost

reklama
reklama
reklama