Článek Soutěž

JULIAN BAKER ZAHRAJE V ROCK CAFÉ

Julien Baker se řadí k jednomu z nejvýraznějších hlasů generace písničkářek minulé dekády, které patří budoucnost alternativního rocku. Pozornost médií si získala svou surově upřímnou tvorbou, které se nebojí řezat do otevřených osobních i společenských ran. Po svém prvním vyprodaném koncertu v roce 2018 se tentokrát Baker vrací do Prahy se svou třetí deskou Little Oblivion, na které znovu tváří v tvář čelí svým nejtemnějším depresím a pouští se do dost možná předem prohraných bitev. Baker vystoupí v klubu Rock Café 29. dubna 2022. Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od 8. dubna na Fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Na nezávislé rockové scéně, je jenom málo hudebnic a hudebníků, kteří se od začátku své dráhy nebojí zcela otevřít a upřímně zpívat o svém životě. To, že Julien Baker na sebe byla vždy příliš tvrdá, dokazuje už na debutové desce z roku 2015 Sprained Ankle se stejnojmennou titulní písní, ve které Baker vzpomíná na své fyzické zranění. Za doprovodu tichého piana a akustické kytary se zde nebála čelit vlastním psychickým problémům, závislostmi na návykových látkách, otázkám vlastní víry, sexuality i smrti. Druhá deska (2017) Turn Out the Lights přinesla do jejího rukopisu naději a odhodlání, což ostatně zpívá i v singlu Appoitment, v kterém sama sobě slibuje, že už nikdy nezmešká žádné sezení u psychologa. 

Novinka Faith Healer vznikala v rodném městě Memphisu ještě před prvním lockdownem a kromě singů Hardline nebo Heatwave obsahuje i spolupráci s hudebnicemi Lucy Dacus a Phoebe Bridgers, s kterými Baker založila i super skupinu boygenius. Hlavní hudební změnou na albu, které si Baker sama produkovala, je ostřejší kytara, sonická gradace písní a zapojení celé kapely do procesu nahrávání, Písně na albu tak dostávají pestřejší hudební elementy a novou vlnu energie, s kterou se Baker pouští do svých obvyklých témat: nekonečných soubojů se sebou samou a snahou držet se dál od návykových látek.  

“Když jsem každý večer nevystupovala před lidmi, bylo pro mě snazší ponořit se do psaní nových písní, v kterých jsme se vypořádávala sama se svými problémy, našla jsem pocit zadostiučinění, cítila jsem se, že jsem konečně vyslyšena a pochopena,” prozradila Baker v rozhovoru pro NPR music: “Po oznámení vydání desky jsem se začala bát o ní mluvit. Většinu písní jsme totiž psala během mého procesu střízlivění a odmítání alkoholu a drog. Nakonec jsem tenhle strach překonala abych nezhodila moje dlouhé snažení.” Album si získalo i skvělé kritiky, magazín Uncut ve své recenzi (8/10) o albu napsal, že každá jeho část má katarzní účinky a s jeho poslechem si znovu uvědomujeme zapomenutou krásu světa kolem. 

Soutěž

Ve středu 27.4. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama