Článek Rozhovor

KAISER 55 NA KVIFF 55

STRHUJÍCÍ AFTERPARTY V HISTORICKÉM POŠTOVNÍM DVOŘE: KULTOVNÍ KLUB KAISER ZNOVU ROZPÁLÍ FILMOVÉ KARLOVY VARY 

Multižánrový label Bigg Boss během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2021 uspořádá ve dnech 24.–27. srpna třetí ročník pop-up klubu jménem KAISER 55. Cyklus čtyř audio-vizuálně podmanivých večerů se od úterý do sobotního rána uskuteční v historickém areálu bývalého Poštovního dvoru z konce 18. století. Programovému menu nejprve vévodí titáni Monkey Business, Rytmus, PSH & Maniak, páteční večer zase patří česko-slovenským DJs v čele s Aid Kidem. Všechny koncerty se odehrají pod širým nebem, mraky s blesky! Afterparties navazují přímo v historické budově a v úterý je odstartuje legendární Vrtulník Michael V. neboli Michael Viktořík ze skupiny J.A.R. Kompletní servis areálu zajišťuje KAISER 55 v kooperaci s Public Interest Barem – ostřílenou značkou na pražské barové scéně a dlouholetým matadorem karlovarského filmového festivalu.

Důležité info: Klub Kaiser 55 během KVIFF 55, konkrétně ve dnech 24.–27.8.2021, hledejte na adrese Slovenská 309/2 v Karlových Varech. Program začíná vždy od 19:30, vstupenky lze zakoupit v předprodeji na webu  v síti GoOut nebo v průběhu festivalu na pokladně Hotelu Thermal. Právě od příznačné zastávky “Hotel Thermal” bude během KVIFF 55 zřízena speciální (bezplatná!) autobusová linka přímo na zastávku “Richmond” (celkově 11 minut jízdy). Do samotného areálu je to pak 3 minuty pěšky. Cesta autem od Hotelu Thermal trvá přibližně 8 minut. Koncerty se uskuteční pod širým nebem, afterparties navazují pod křídly historické budovy. 

Veškeré programové změny & bližší info sledujte na sociálních sítích Instagram & Facebook.


KOMPLETNÍ LINE UP

Úterý 24.8. /// Monkey Business (+ afterparty Vrtulník Michael V. & Robot)

Středa 25.8. /// Rytmus (+ afterparty Orion & Robot)

Čtvrtek 26.8. /// PSH & Maniak (+ afterparty Orion & Double J. – Purple RainKVIFF edition)
Pátek 27.8. /// House DJ’s: Bidlo / Aid Kid (LIVE) / Madelaine (+ afterparty)


menu figuruje i jejich desátá studiovka s názvem Freedom On Sale. 

         


Zajímavost o Poštovním dvoře: Původně klasicistní, později empírově upravená patrová stavba Poštovního dvoru z roku 1791 nejprve sloužila poštovním koňským spřežením. Z vojenské nemocnice se po napoleonských bitvách transformovala ve vyhlášené lázeňské kulturní centrum. V době své největší slávy zde spolupořádal ples budoucí manžel královny Viktorie, princ Albert. V červenci 1894 právě tady vůbec poprvé zazněla Dvořákova Symfonie č. 9, „Novosvětská“ v podání Karlovarského lázeňského orchestru. Budova s unikátní litinovou verandou, která je oficiálně nejstarší železnou lázeňskou stavební památkou na našem území, nakonec přežila obě války i znárodnění. Statutu chráněné kulturní památky se Poštovní dvůr dočkal v 50. letech 20. století. Nyní je na řadě vroucí atmosféra pop-up klubu KAISER 55 z dílny Bigg Boss. 

Rozhovor

23.8.2021 14:00

V pondělí 23.8. v 14:00 si budeme o Kaiseru 55 na Radiu 1 povídat s Vladimírem 518.

reklama
reklama
reklama