Článek Soutěž

KHOIBA V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ

Khoiba zve na speciální podzimní koncert 23. listopadu do Malostranské Besedy.

Nabídne výjimečné spojení hudby s minimalistickými projekcemi v režii Michala Rydla. Díky živému programování a na míru připraveným projekcím dostanou písně Khoiby další vizuální rozměr. Ten už se pravděpodobně nebude opakovat. Atypické bude i místo konání – svou snovou a místy i drsnou imaginaci přenese Khoiba možná nečekaně do jednoho z významných kulturních center Malé Strany, pozdně renesanční budovy Malostranské besedy. Třetím elementem, dotvářejícím celý koncept, je elektronické duo Ba:zel v roli hosta. Khoiba a Ba:zel svou tvorbou i aurou evokují pocit tajemna a surreálna, byť v alternativní elektronické hudbě každá z nich reprezentuje trochu jinou část spektra. Spojuje je však tendence
k obraznému vytrácení a znovuobjevování. 

Khoiba je dvoučlenný alt-elektronický projekt tvořiený zpěvačkou Emou Brabcovou a hudebníkem Filipem Míškem. Vytvořili si svůj společný svět, který neustále rozšiřují a Khoiba je jazyk, kterým se dorozumívají. Začali tvořit v roce 2002, 2008 natočili alba Nice Traps a Mellow Drama. Na scénu se vrátili v roce 2019 s albem Khoiba, letos navázali čtvrtou deskou Vertical Urgencies. Na rozdíl od předchozích alb, je poslední nahrávka otevřenější, přímější a naléhavější. Khoiba předskakovala The Cure v Berlíně, Grizzly Bear v Praze v Roxy, odjela evropské turné s IAMX, vystoupila v Maďarsku či Rakousku. 

Ba:zel dvojice Eweliny Vlček Chiu a Daniela Vlčka vydal poslední album WE roku 2022. Je manifestem do neklidných časů, pohledem na horizonty dystopických hrůz a ponurých vizí, zároveň i výzvou k rezistenci. Vystoupení v rámci speciálního audiovizuálního koncertu Khoiby v Malostranské besedě 23.11. 2023 bude na nějakou dobu i jejich poslední. 

https://khoiba.org
https://www.facebook.com/kh0iba

Soutěž

V úterý 21.11. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama