Článek

KINEDOK UVEDE PREMIÉRU FILMU ZDOLA

Projekt alternativní distribuce dokumentárních filmů KineDok srdečně zve na českou distribuční premiéru filmu Zdola režisérky Terezy Vejvodové, která se uskuteční 13. září v pražském Bike Jesus od 19:00. Součástí večera bude také diskuze a koncert Muzikantů bez domova. Vstup na akci je zdarma (žádná předchozí registrace není potřeba), o catering se postarají Kuchařky bez domova a akce je English friendly.

ZDOLA (režie Tereza Vejvodová, Česká republika, 2022, 62 min)

Co se děje s člověkem, když ze dne na den přijde o všechno? Zdola je dokumentární experiment a osobní výzkum mladého sociálního pracovníka, který se rozhodl strávit týden na ulici v Ústí nad Labem. Pokusil se tak více porozumět realitě svých klientů. V syrovém kontinuálním záznamu skryté kamery jsme svědky nejrůznějších sociálních interakcí, především však prudkých změn bezprostředního prožívání hlavního protagonisty.


MUZIKANTI BEZ DOMOVA

Nestálé hudební uskupení, které spojuje láska k hudbě a zkušenost s bezdomovectvím. V jejich repertoáru najdete romské melodie, rockový drive i písně s křesťanskou tématikou. 

KUCHAŘKY BEZ DOMOVA

Jídelna Kuchařek bez domova pomáhá ženám bez domova zvednout se z obtížné situace, získat zaměstnání a vrátit se do běžného života. Připravují chutné, rostlinné a cenově dostupné pohoštění pro akce. Využívají potravinové přebytky a hlásí se k principům sociálního podnikání.

Více: https://kucharkybezdomova.org

Harmonogram večera:

  • 19:00 doors
  • 20:00 úvod, projekce filmu a diskuze
  • 22:00 koncert Muzikantů bez domova

Více informací naleznete ve facebookové události.

reklama
reklama
reklama