Článek

KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD VE FORU KARLÍN

18. 05. 24 ♦ Forum Karlín, Praha

Nezastavitelný kolos King Gizzard přepnul na synťáky a přijede pokořit Forum Karlín

Nejprve roky čekání, pak vyprodané Divadlo Archa a nedlouho poté po strop plný Velký sál Lucerny. Kdo by si myslel, že se zde King Gizzard & The Lizard Wizard zastaví, očividně tenhle australský fenomén dost dobře nezná. S novým – nečekaně synťákovým – albem v zádech se kapela vrací 18. května 2024 do pražského Fora Karlín. „Když zavládne peklo, najdu vnitřní klid,“ řekl Stu Mackenzie časopisu DIY. A kdo zažil tuhle kapelu naživo, přesně ví, o čem frontman King Gizzard mluví.

Vstupenky na dosud nejmonumentálnější koncert King Gizzard & The Lizard Wizard budou za 1090 korun v prodeji od 10. listopadu 2023 u prodejců Ticketmaster a Ticketportal. Už o den dříve se ke vstupenkám dostanete po registraci do Fource Friends na fource.cz.

O produktivitě King Gizzard není třeba více psát, co oni stihli za dekádu, nestihne většina kapel ani za celou kariéru. Jen letos vydali dvě alba, na tom druhém – The Silver Cord – se kapela naladila na nové, synťákové frekvence. Co začalo před několika lety songem Cyboogie, kdy proměnlivá kapela naznačila odklon od kytar, je teď dokonáno vrstevnatou deskou, která vzdává hold Skinny Puppy i Giorgiu Moroderovi. King Gizzard na albu suverénně potvrdili, že jsou zkušenými plavci, kteří se nebojí vrhat po hlavě do vod žánrů, které dosud neprozkoumali, ale které s nerdským zápalem milují. The Silver Cord dokazuje, že synťáková opojení zvládají stejně dobře jako ta kytarová.

„V Praze to byl vzácný moment dokonalého sepětí mezi skupinou a publikem,“ psal Musicserver o prvním pražském koncertě kapely v Arše, zatímco Headliner jen krátce poté označil vystoupení v Lucerně za „výborný, energický a vzrušující koncert, ze kterého nikdo nemohl odcházet zklamaný.“ Co bude pro nadcházející show znamenat syntezátorová deska těchhle naspeedovaných dobrodruhů, se můžeme jen dohadovat. Že to bude nekonečná zábava, je ale jasné už nyní.

vstupenky a událost Fource | https://fource.cz/cs/events/king-gizzard-and-the-lizard-wizard-24/
facebookový event | https://www.facebook.com/events/325157106800284

reklama
reklama
reklama