Článek Soutěž

KINO BRASIL V PLNÉ SÍLE OPĚT V BIU OKO!

Po nečekaně náročném uplynulém roce stráveném především v režimu on-line se vracíme do Bia Oko. Velké plátno s výjimečnými filmy, dotek tropů v listopadové Praze, jedinečná atmosféra prostoru, milá setkání a skvělé drinky. Kino Brasil po osmé od 4. do 7. listopadu.

Letošním výběrem filmů stejně jako v minulých ročnících míříme na to nejlepší, co brazilská kinematografie v posledních letech nabídla. Velké city, odvážné činy, smyslnost i zoufalství se snoubí v uhrančivých scénách. Nahlédneme do pralesních domovů i do drobných pokojů velkoměstských činžáků. Kino Brasil uvede dramata vztahová i osobní, surreální snímek s hlubokou metaforou, dokument z prostředí současné Amazonie i zbrusu nový animák pro celou rodinu. “V současné Brazílii není přáno umění, filmovou tvorbu nevyjímaje. Natočení nezávislého filmu se stalo velkou výzvou a každý takový počin vyžaduje odvahu i podporu zahraničí. Vznikají tak osobité snímky, které bodují na nejprestižnějších festivalech světa a dokazují, že brazilští filmaři se jen tak zlomit nedají,” uvedla dramaturgyně Gabriela Šmaiclová. Kino Brasil vám nabídne šest filmů rozmanitých témat a přístupů od současných předních brazilských režisérů. Chybět nebudou už tradiční úvody před projekcí a české a anglické titulky.

V programu najdeme například drama oceněné v Cannes Neviditelný život Eurídice Gusmãové, které rozbuší nejedno srdce příběhy dvou odloučených sester z Ria de Janeira padesátých let. Na Berlinale vysoce ceněný polodokumentární snímek Poslední prales nás přenese k dnes už jen hrstce indiánů Yanomami, kteří si pevně stojí za svým místem na světě. Pomyslné bariéry mezi generacemi, které utváří doba, ve které prožijeme své mládí, nám ukáže film Rozervaná srdce, v němž je bezbřehá otcovská láska hmatatelná stejně jako jeho bolest. Nejčerstvější snímek letošního festivalu, animovaný film inspirovaný slavnou malířkou brazilské modernistické éry Tarsilou do Amaral Tarsilinha otevře tajuplné dveře do ryze brazilského pohádkového světa.

O spolku Saudade:
Idea festivalu se zrodila v hlavách několika milovníků brazilské kinematografie, kteří se odmítli spokojit s tematicky velmi omezeným výběrem brazilských filmů, které jsou v Čechách známé a běžně dostupné. Třebaže sociální témata a prostředí favel je důležitou osou brazilské kinematografie, existuje mnoho filmů, jimž dominují jiné náměty. Festival Kino Brasil přiváží do Prahy díla různých žánrů, která v posledních letech zaujala jak v domácím, tak mezinárodním prostředí. Festival je zároveň příležitostí pro brazilské režiséry prezentovat svou tvorbu v Evropě.

Všechny aktuální informace včetně programu najdete na:
www.kinobrasil.cz
https://www.facebook.com/kinobrasil

Soutěž

V pondělí 1.11. můžete soutěžit o dva libovolné vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama