Článek

KOLÍNSKÁ GASPARÁDA – DESET LET S VÁMI

Karlovo náměstí v Kolíně 3. a 4. září opět ožije divadlem! Nenechte si ujít sedmnáct skvělých představení! Přijďte s námi oslavit desítku, zažít radost, zasmát se, dojmout se, zasnít se a žasnout…

Divadelní festival se koná k poctě významného rodáka Jeanna Gasparda Deburaua, k jehož odkazu a mistrovství se vracela pantomima 20. století.  

Voilà festival s názvem Gasparáda dnes a jeho desáté výročí

S radostí navazujeme na nitku historie představením výjimečného francouzského herce a mima Benoîta Turjmana, který vystudoval Mezinárodní školu pantomimy Marcela Marceaua v Paříži a k Deburauovi má velmi blízko. Ve Francii mu říkají „nový mistr Bean“. Bláznivou komedií „Soused / LE VOISIN / THE NEIGHBOUR“ o rozcuchaném klukovi odvedle se můžete bavit oba dny, buď ve zkrácené verzi, nebo celým představením v sobotu večer.

Francouzský herec a mim Benoît Turjman -„nový mistr Bean“

Festival otvírá dobrodružným vyprávěním o hledání času Teátr Pavla Šmída, jehož Pohádka z budíku je plná písniček a milého humoru. Nejen děti jistě nadchne žonglérské představení Václava Jelínka. Losers Cirque Company uvedou pestrou akrobatickou show v inscenaci Konkurz, ve které o vítězi rozhodnou sami diváci.

Akrobatickou show předvede Losers Cirque Company

Zapomenuté tradice středověkých „dešudetadytándlí“ se ujal TEATR NOVOGO FRONTA A ÚSTAV ÚŽASU, aby na světlo světa, pod paprsky sluneční, do ulic vsí a měst navrátil radost z této odvěké kratochvíle. Na neutuchající studnici humoru – laskavého i sebeironického – v kombinaci s bravurně zvládnutým žonglérstvím vás zvou BRATŘI V TRICKU, a to na jedinečné představení Bratří speciál, o jehož průběhu máte také možnost rozhodnout. Nový cirkus, zvířecí masky a akrobacie inspirovaná charakterem zvířat, přirozenost a síla přírodních živlů ve své tajemnosti i kráse – to je představení mladé skupiny Feel The Universe Circus Company inspirované poetikou bajky, okořeněné řemeslností cirkusových technik, výtvarného umění a živé hudby. FIREDUCKS představí komickou kuchařskou roadshow. A závěrem pátečního dne procestujete s ILUSIAS celým světem! Užijete si tajemnou atmosféru černého divadla, speciálních UV efektů a iluzionistických triků.

Cesta kolem světa s Ilusias

Děti se mohou těšit na komediální pohádku Klaun Pingu (BILBO COMPAGNIE), která je volně inspirovaná slavným večerníčkem o tučňákovi Pinguovi. LONG VEHICLE CIRCUS ukáže své umění na vysokých chůdách, akrobacii a bravurní zvládnutí tance v představení GANGSTERKA a TANCE. Groteskní až komiksový souboj o nadvládu nad toaletami vám představí Jonatán Vnouček a Michaela Stará – Johnny & Jenny.

Barevná romance z mobilních toalet v podání Jonatána Vnoučka a Michaely Staré

V.O.S.A. Theatre a Sunriders v „C’est la wheel“ přiváží zosobnění pradávného lidského vynálezu – pravé nefalšované kolo. Uvidíte akrobacii, tanec i šprýmy, těžké balancování na hraně rizika i lehké taneční kroky.

K festivalu již neodmyslitelně patří účinkování Katedry nonverbálního divadla HAMU, jejíž studenti a pedagogové i letos uvedou novou pestrou show krátkých skečů a výstupů, připravenou přímo pro kolínský festival.  

Závěr jubilejního ročníku festivalu bude patřit  V.O.S.A. THEATRE a jejich unikátní instalaci propojující svět divadelního a výtvarného umění s moderními technologiemi. Svítící obyvatele podmořského světa rozsvěcuje 6,5 km optických vláken a 3 500 LED světel. …Z hloubi oceánu se vydali objevovat svět…

Jste srdečně zváni do světa zázračného divadla, nevšedních zážitků a radosti – festival GASPARÁDA 2021 v Kolíně!

Program festivalu Gasparáda

Autor: Jitka Hermová

FB událost

reklama
reklama
reklama