Článek

KONCERT FAT FREDDY’S SE PŘESOUVÁ DO LEDÁREN OPEN AIR

Pražské vystoupení novozélandské kapely Fat Freddy’s Drop se po vyprodání Lucerna Music Baru přesune do Ledáren Open Air v Braníku. Fat Freddy’s Drop vystupují v ČR vzácně, tento koncert bude jejich druhým místním vystoupením po festivalu v Trutnově v roce 2016. Vstupenky na koncert 2. srpna 2022 jsou v prodeji v síti Goout.

Fat Freddy’s Drop během evropského turné oslaví album Wairunga z minulého roku. Pět debutových skladeb a dvě klasiky nahráli v otevřené přírodě bez publika. Založeni v roce 1999 na klubové scéně Wellingtonu, ve známost vešli svou první studiovou deskou Based on a True Story (2005), následoval Dr. Boondigga and the Big BW (2009), Live at Roundhouse (2010), Blackbird (2013), Bays (2015), Special Edition Part 1 (2019) a Lock-in (2020).

Kapela má za sebou přes 1000 živých koncertů. Vyprodali Zitadelle a Columbiahalle v Berlíně, Paradiso v Amsterdamu, Le Zenith v Paříži, Alexandra Palace a Brixton Academy v Londýně. Vystoupili na festivalech Glastonbury, The Big Chill, Roskilde a dalších a prodali přes ¾ milionu desek.

V kapele hrají DJ Fitchie aka Chris Faiumu – MPC, producent, Joe Dukie aka Dallas Tamaira – zpěv, Chopper Reeds aka Scott Towers  – saxofon, Tony Chang aka Toby Laing – trumpeta, Kuki Blaze aka Iain Gordon – klávesy, Hopepa aka Joe Lindsay – trombón, Ned Ngatae aka ManRaro – kytara a MC Slave aka Mark Williams.

FAT FREDDY’S DROP – PRAHA

LEDÁRNY OPEN AIR

2.8.2022, 18:30

reklama
reklama
reklama