Článek Rozhovor

KONCERTNÍ SÉRIE PULZ V PALÁCI AKROPOLIS

Palác Akropolis začne v březnu pulzovat. V rámci nové koncertní série Pulz vystoupí Arleta, Miss Petty, post-hudba nebo Katarzia

Na to, jak zbytečné je v roce 2022 nálepkovat hudbu žánrovými zkratkami a štěpit ji na alternativu a mainstream, poukáže nová série koncertů v Paláci Akropolis. Za její dramaturgií stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. „Pulz představí osobité české i slovenské umělce, jejichž tvorba se rozpíná od elektroniky přes rap až k hyperpopu a různým nadžánrovým experimentům. Bude dávat prostor všemu, co rozpulzuje Palác Akropolis,“ vysvětluje Vojtěch Tkáč. Pulz startuje v sobotu 19. března křtem nového alba alternativní rapové dvojice Laokoon. Na jaře na ni koncertem naváže například hudebnice Arleta, slovenský producent Blame Your Genes, skladatel badfocus nebo rappeři Totally Nothin a Vercetti CG.

Aktuální fenomény, potřeba tvůrčího vyjádření i bourání žánrových mantinelů. Nejen to v sobě propojuje Pulz. V rámci jeho programu napříč rokem 2022 vystoupí umělci a umělkyně, které získávají nominace na hudební ceny jako Vinyla a Apollo, ale i kapely, co zaznamenávají sta tisíce poslechů na streamovacích platformách. „Chceme ukázat, jak rozmanití můžou být hudebníci a hudebnice, kteří dnes hýbou tuzemskou scénou. Ať už jejich skladby žijí vlastním životem v podhoubí pražských klubů, nebo sbírají astronomické počty zhlédnut na YouTube, všichni do jednoho sdílí obrovskou vášeň a svébytný přístup k tvorbě,“ doplňuje dramaturg Vojtěch Tkáč. Pulz tak otevře dveře Paláce Akropolis začínajícím alternativním kapelám i etablovaným jménům, které nějakým způsobem rezonují a vybočují.

Pulz už 19. března odstartuje brněnská skupina Laokoon, která na Malé scéně Paláce Akropolis pokřtí své druhé řadové album Šperk. „Původně šlo o EP, které mělo vyjít loni. Jenže asi týden před odevzdáním na mastering umřel hard disk se vším materiálem. Takže jsme začali od nuly někdy uprostřed léta,“ říká o nové desce člen Laokoon Mikuláš Hamerla a dodává: „Pod slovem pulz si představím rezonanci mezi uměleckou touhou vyjádření, opojným požitkem, hmatatelností a přijetím.“ Před Laokoon zahraje zvukový experimentátor BoLs/sLoB, večer pak završí producent a DJ Ancestral Vision. Kompletní záznamy úvodního koncertu a dalších vybraných vystoupení série Pulz nabídne Radio 1 svým posluchačům skrz pořad On Stage.

Jarní vlna série Pulz bude probíhat převážně na Malé scéně Paláce Akropolis. V létě a na podzim pak částečně ovládne i program Hlavního sálu, ve kterém se využije velkoformátová LED obrazovka s originálními vizuály pro Pulz. Mezi populárními jmény další kapitoly Pulzu figurují například slovenská hudebnice Katarzia, R&B zpěvák 7krát3, kapela post-hudba nebo drag queen Miss Petty, která společně s hosty pokřtí chystané EP. V jednání pro rok 2022 jsou mnohá další vystoupení, jejichž termíny budou postupně oznamovány. Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na webu Paláce Akropolis nebo prostřednictvím sítě GoOut

Program hudební série PULZ v Paláci Akropolis:

Malá scéna

19. 3. 2022 – Laokoon (křest alba), BoLs/sLoB, Ancestral Vision

29. 3. 2022 – Arleta, Hekaté

26. 4. 2022 – Blame Your Genes, Bariel & TMA

10. 5. 2022 – badfocus, emotionally spoonfed

15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25

Velký sál

8. 4. 2022 – Totally Nothin (křest EP), Vercetti CG

2. 7. 2022 – Miss Petty (křest EP), Playstation Princess, Toyota Vangelis, litterbin & Nevinnost

10. 9. 2022 – Dukla, Anki + special guests

27.9.2022 – February, Nature Trip, DINNR PIZZA

30. 9. 2022 – The Valentines, Méta Monde + special guests

8. 10. 2022 – post-hudba, něco něco, DJ Zdeněk Lichnovský

14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing present: The0MercOfChao7777 vol. 6-6-6+1

26. 11. 2022 – 7krát3

Více info na www.palacakropolis.cz

Rozhovor

16.3.2022 17:00

Vojtěch Tkáč (dramaturg série Pulz) bude naším hostem ve středu 16. března v 17 hodin.

reklama
reklama
reklama