Článek Soutěž

KOOP OSCAR ORCHESTRA PŘIVEZE HITY KOOP I NOVÉ SKLADBY

16. září v Praze poprvé naživo zazní skladby legendární skupiny KOOP.  Polovina KOOP – skladatel Oscar Simonsson konečně po dvou přeložených pokusech přiveze do Prahy novou sestavu Koop Oscar Orchestra, se kterou zahraje původní skladby KOOP, ale i nový materiál. Koncert se uskuteční v rámci koncertní řady On Tour.

Koop mají za sebou nespočet hitů a tři kultovní alba (Sons of Koop, Waltz for Koop a Koop Island), která se dnes řadí ke klasice fúze elektroniky a jazzu. V roce 2009, kdy byli Koop na vrcholu, se ale švédské duo rozešlo. Téměř o jednu dekádu později Oscar Simonsson  postavil novou kapelu, sextet v čele s litevskou zpěvačkou Jazzu, se kterou v lednu také poprvé vystoupí v Praze.

Koop vznikli v polovině devadesátých let. Producenti Oscar Simonsson s Magnusem Zingmarkem v projektu spojili svoji lásku k jazzovým klasikům (John Coltrane) s elektronickými či hiphopovými beaty. Když vydali v roce 1997 debut Sons of Koop, přišla deska do právě startující horečky downtempa a nu-jazzu. O čtyři roky mladší album Waltz for Koop je dnes považováno za klasiku acid jazzu, v hitu Summer Sun tehdy poprvé zazářila Yukimi Nagano dnes známá ze skupiny Little Dragon, zatímco píseň In a Heartbeat pomohla restartovat kariéru americké soulové hvězdy Terryho Calliera. Třetí desku Koop Island z roku 2006 inspiroval swing z třicátých let i karibské rytmy a v jedné písni se zde objevuje také budoucí hvězda Ane Brun.

Koop přestali koncertovat o tři roky později a jejich diskografii ukončila kompilace Coup de Grâce (Best of Koop 1997-2007). Paradoxně se ale po svém konci stali populárnější než kdy předtím – mohla za to píseň Koop Island Blues z třetí desky (mj. zazněla v seriálu Perníkový táta (Breaking Bad), 90210 či nespočtu počítačových her). Jako duo se už ale zpátky nevrátili a vypadalo to, že písně Koop z pódií nikdy víc nezazní. Teprve seznámení s litevskou zpěvačkou Jazzu dalo Oscarovi důvod v hudbě pokračovat a nové písně tak začaly vznikat pro ni.

„Hudba je sociální záležitost. Základem je tvořit společně“, říká Simonsson. Jeho Koop Oscar Orchestra je organicky znějící těleso, které dává starým melodiím Koop nový kabát i energii.

Sestavu tvoří:  Oscar Simonsson – klavír/sampler, Jazzu – zpěv, Niklas Barnö – trumpeta, Love Meyerson – vibrafon, harmonika, Niklas Fernqvist – basa, Ulrik Ording – bicí. Díky sextetu teď ožívají všechny staré hity Koop, ale také nové skladby KOO

http://koo.revelhoffman.com/

Soutěž

V úterý 14.9. můžete soutěžit o dvě vstupenky na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama