Článek Rozhovor Soutěž

KORBEN DALLAS VYDALI NOVÉ ALBUM A ZAHRAJÍ V ROCK CAFÉ

Pohyb! Korben Dallas vydali nové album a míří do pražského Rock Café

Naše skupina je jako kolo – funguje to, když jsme v pohybu,“ říká zpěvák a kytarista Juraj Benetin o filozofii kapely Korben Dallas, která 22. února vydala již svůj devátý studiový album s názvem Pohyb! 

Nahrávka přichází přesně dva roky po albu Deti rýb a jen několik měsíců po LP Nekonečně, který mapoval jejich mnohaletou spolupráci s Anetou Langerovou. Album je dostupné na všech streamingových službách. „Na žádném jiném našem albu nenajdete tolik písniček, které vás nutí se hýbat,“ říká baskytarista a textař Lukáš Fila. „A hýbeme se i my jako skupina – všichni jsme tentokrát byli mnohem více zapojeni do tvorby hudby i textů, máme první písničku, kterou nezpívá Juro, a nakonec je to i první album, na kterém se nepodílel Ľuboslav Petruška.“

Producentem alba byl frontman skupiny Le Payaco Tomáš Svoboda, se kterým Korben Dallas spolupracují již od roku 2021. „Je to živé album bez postprodukčních editací. Kluci na něm naplno ukázali, v jaké jsou výborné muzikantské kondici. Proto jsme album nahrávali na pás. Byla by škoda nezachytit autentický zvuk kapely v té nejvyšší kvalitě,“ říká Svoboda. „Tento album je jiný v tom, že je zvukově velmi bohatý i přesto, že je v písničkách použito jen pár nástrojů,“ říká Svoboda.

Všech dvanáct písniček skupina nahrála v průběhu roku 2023 ve studiu Birdland v Považské Teplé, zvukovým mistrem byl Miloš Rojko ml. Prvním singlem z albumu byla písnička Vyčítáš, ke které natočil klip Braňo Špaček. 

Korben Dallas: Vyčítáš


S novým albem vyráží Korben Dallas také na turné, mezi zastávkami nebude chybět ani Praha. Do našeho hlavního města zavítá toto slovenské trio už v pátek 5. dubna, kdy se představí přímo v srdci české metropole – v Rock Café na Národní třídě. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Událost: https://www.facebook.com/events/3679800849005871

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/korben-dallas-krest-alba/jdcw/

Rozhovor

5.4.2024 14:00

S kapelou Korben Dallas si budeme povídat v pátek 5. dubna ve 14 hodin.

Soutěž

Ve čtvrtek 4.4. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert a podepsanou desku Pohyb!

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama