Článek Rozhovor

KRAJINA RÓ POKŘTÍ NOVOU DESKU MLHOVINY

Krajina Ró pokřtí Mlhoviny s Radůzou a Janem Rejžkem 

Ceněné druhé album „mladé kapely se starým Němcem“ vychází také na vinylu

Své druhé album Mlhoviny, které nyní vyšlo také na Vinylu, pokřtí Krajina Ró. Pro tento slavnostní moment si kapela kolem zkušeného hudebníka Michala Němce vybrala hned tři místa. V pražské Malostranské Besedě tento úkol 14. října splní kritik Jan Rejžek. Speciální vystoupení spojené se křtem ovšem hudebníci chystají také 5. října v domácím prostředí Městského divadla ve Slaném, kde vystoupí rovněž Jablkoň a Radůza. Brněnský křest s Martinem E. Kyšperským proběhl už 20. září v Kabinetu múz.

Kapelník legendární Jablkoně Michal Němec a kytarový kouzelník Tomáš Frolík i s celým triem The Bladerstones spojili síly, přibrali zpěvačku Annu Břenkovou a bez jakýchkoli zábran zamíchali folkovou křehkost do rockového těsta, přisypali trochu psychedelického koření a pak ještě osolili. Tak vznikla Krajina Ró, o které se s nadsázkou hovoří jako o mladé alternativně rockové kapele s jedním starým Němcem. „Takové označení je ale zavádějící. Michalovi říkáme Bejby, protože má tak mladou duši, že jeho skutečný věk není podstatný,“ říká zpěvačka Anna Břenková. „Michal je blázen. Je sympaticky ulítlej. V hudbě nezná žádné hranice, styly a žánry pro něj nic neznamenají. Občas se vytasí s něčím, co si našel na Spotify, a často je to hudba, kterou poslouchá ta nejmladší generace,“ dodává kytarista Tomáš Frolík.

Krajina Ró – klip k titulní skladbě Mlhoviny

Na svém novém albu Mlhoviny Krajina Ró dospěla, zhutněla a místy i zprůzračněla. Na současné české nezávislé hudební scéně se jedná o jednu z nejpestřejších autorských kapel. Podobně tvůrčí je také respektovaná písničkářka Radůza, která pokřtí album a v krátkém setu zahraje v domovské základně kapely ve Slaném. Roli křtícího otce v pražské Malostranské Besedě sehraje jedna z blízkých osob kapelníka Michala Němce, hudební (i jiný) kritik Jan Rejžek.

Spojovacím prvkem obou alb Krajiny Ró, Hotelu Blázen i v dubnu vydaných Mlhovin, které 19. září 2023 u Indies Scope vyšlo také na vinylu, je kromě stejného personálního obsazení stále také téma bláznovství. „V mojí hlavě zuří jarní revoluce, řídí jí signály z mlhoviny srdce… Jsem blázen, ale nemám na to papíry, protože blázen jsem jenom teď na chvíli,“ zpívá Němec, který celý svůj život až trochu bláznivě přizpůsobuje hudební tvorbě a svou novou kapelu složenou z mladých hudebníků založil až po sedmdesátce. 

Aktuální koncerty Krajiny Ró

5. 10. Slaný – Městské divadlo (+ Jablkoň, Radůza), křest alba

12. 10. Liberec – Experimentální studio

14. 10. Praha – Malostranská beseda, křest alba

21. 10. Nový Jičín – Klub Galerka

22. 10. Zlín – Zelenáčova šopa

Další informace

WWW: https://krajinaro.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/krajinaro

Multilink Mlhoviny: https://orcd.co/mlhoviny

Rozhovor

11.10.2023 17:00

S kapelou Krajina Ró si budeme povídat o jejich nové desce a příslušných koncertech.

reklama
reklama
reklama