Článek

KRÁSNÝ ZTRÁTY 11. – 12. SRPNA VE VŠETICÍCH

Michal Prokop a Monkey Business natočili hit Stevieho Wondera

Krásný ztráty Live prohlubují ducha spolupráce

Na unikátní zážitky nezvyklých spoluprací i unikátní koncerty se letos víc než kdy jindy zaměřuje festival Krásný ztráty Live. Jeho sedmý ročník se uskuteční 11. – 12. srpna na tradičním místě ve středočeských Všeticích. Na dramaturgii se od tohoto roku podílí spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem podílí také hudebník Roman Holý a není divu, že právě spojení obou hvězd české scény a dalších hudebníků z Holého kapely Monkey Business bude jedním z plánovaných vrcholů festivalu. V aktuální výhodné vlně předprodeje zbývá posledních sto vstupenek, které lze koupit v sítích GoOut a Ticketportal. 

Vůbec poprvé v historii populárních spoluprací Michala Prokopa s hosty festivalu Krásný ztráty Live předchází koncertnímu setkání studiová nahrávka. Michal Prokop a Monkey Business se rozhodli společné vyladění dokumentovat coververzí písně svého společného oblíbence, geniálního amerického soulového skladatele a zpěváka Stevieho Wondera Living for the City. Písnička původně z roku 1973 patří k největším Wonderovým hitům. Získala dvě ceny Grammy a magazín Rolling Stone ji zařadil na 104. místo v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob. Na nové nahrávce zpívá Michal Prokop hlavní sólový part, Matěj Ruppert a Tereza Černochová z Monkey Business jej doplňují vokály.

Propojení Michala Prokopa s Monkey Business na singlu je hmatatelným důkazem důrazu letošní dramaturgie na výjimečné hudební okamžiky. K těm dalším bezpochyby bude patřit ojedinělý koncert písničkáře Vlasty Redla se skupinou AG Flek, v jejímž rámci se v 80. letech poprvé proslavil, anebo mladších interpretů, kteří přivezou svoji aktuální tvorbu. Například rapoví Prago Union nedávno vydali osmé album Příduhned…, rocková Gaia Messiah má letos čtvrtou studiovku Vlnobytí, v Česku působící slovenská zpěvačka Katarzia má krátce před vydáním nového alba Šťastné dieťa, které fanoušky překvapí svým až šansonovým laděním. Mezi vrcholy festivalu jistě bude patřit i koncert rockového zpěváka Chrise Jaggera, jehož příjmení správně naznačuje rodinný původ: jeho bratrem není totiž nikdo menší než zpěvák Rolling Stones.

K tradičním pozitivům festivalu Krásný ztráty Live patří malebné prostředí statku Všetice, lákavá gastronabídka, stejně jako vstřícný přístup k dětem, což umožňuje návštěvu celým rodinám. Děti do 12 let mají vstup zdarma a rodiče mohou svoje ratolesti například povozit na koních, kteří jsou přítomni v areálu statku. V nabídce ubytování je stále řada ubytovacích balíčků, některé i přímo v areálu festivalu, například v unikátním tubusovém konceptu Tubezz. V aktuální výhodné vlně předprodeje zbývá posledních sto vstupenek.

Více informací na www.krasnyztratyvsetice.cz

Vstupenky: https://shorturl.at/anCFZ 

reklama
reklama
reklama