Článek Soutěž

LETNÍ INDIE KINO U KEPLERA OŽIVÍ KULTURU PRAHY 6

Koncem června odstartuje novou sezónu Letní kino u Keplera, které sídlí v parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera v Praze 6. Zahajovacím filmem bude v pátek 23. června romantický kanadský snímek o první lásce Falcon Lake, v sobotu 24. 6. následuje křehký festivalový hit o vztahu mladého otce a jeho dcerky Aftersun.  Promítat se bude přes léto vždy v pátek a v sobotu, v září v sobotu. 

Program letního indie kina bude tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let. „Najdete u nás pečlivě vybrané filmy, chytlavé úvody i zajímavé hosty. Pravidelně budeme zařazovat
i pozoruhodné krátké filmy domácích tvůrců. K českým titulům budeme zajišťovat úvody či diskuse jako přidanou hodnotu pro diváky, které zajímá kulturní kontext a dialog. Model projekcí s hosty, tj. s úvodem, případně debatou, se nám osvědčil i v běžných kinech
,“ říká Vít Schmarc, ředitel distribuční společnosti Artcam Films, která provoz kina zajišťuje. 

Dramaturgie letního kina bude postavená především, ale nejen na kvalitní a originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, doplněné o další filmové tituly ostatních distributorů. Společnost Artcam Films již dvě desetiletí přináší českým divákům výrazné filmy, které rozšiřují obzory české distribuce. V průběhu let uvedl Artcam do kin filmy ikonických režisérů artové kinematografie, jako je Jim Jarmusch, David Lynch, Michael Haneke, Lars von Trier nebo Arnaud Desplechin. Program kina bude zahrnovat i výjimečné české snímky. 

V programu se objeví například netradiční milostné drama z exotického Maroka Modrý kaftan, islandský film Krásné bytosti, snímek o dospívání u moře Muréna, kostýmní romance Portrét dívky v plamenech, dokument o provokativním fotografovi Helmutu Newtonovi a další, dále české filmy s hosty a debatami (předpremiéra ­černé komedie Přišla v noci, experimentální Brutální vedro, erotické Hranice lásky, BANGER.) a další aktuální úspěšné artové filmy (hudební film The Doors, tragikomedie Nejhorší člověk na světě ad.). 

Kino u Keplera letos slaví pět let a já jsem ráda, že novým provozovatelem budou lidé kolem Artcame. Sdílíme podobnou vizi kina jako letní artové scény, která Praze dlouhodobě chybí, a myslím, že lepší prostor než přírodní amfiteátr kousek od Pražského hradu jsme si vybrat nemohli. Úvodní projekce, film Falcon Lake o dospívání a prožitku první lásky v prostředí kanadské přírody, je za mě skvělým začátkem plnění této vize,“ říká Martina Kaňáková, která kino před pěti lety zakládala. Letní kino u Keplera provozuje Městská část Praha 6 jako výsledek 1. ročníku participativního projektu Nápad pro šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů. 

Občerstvení bude zajištěno ve spolupráci s Pivovarem Kladno Kročehlavy a nabídne jednoduchý koncept bistra s dobrým pivem, kvalitním vínem a nealkem (bio limonády Karásek). K zakousnutí budou v nabídce brambůrky, tyčinky a také quiche z Bistra Klecánky. Nápoje se budou podávat v zálohovaných kelímcích. 

KDE NÁS NAJDETE

Kino se nachází v jižní části parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera

Adresa: Hládkov, 169 00 Praha 6-Hradčany

Nejbližší zastávky MHD:  Hládkov (tram 23), Park Maxe Van Der Stoela (tram 22, 23, 97, bus 143) nebo Pohořelec (tram 22, 23) 

Promítat se bude v červnu a v červenci v pátek a v sobotu od 21:30.  V září se bude promítat vždy v sobotu, od 21:00 nebo dle aktuální světelné situace. 

Na místě jsou k dispozici židličky, lehátka a deky. Pro návštěvníky budou připravena dvě mobilní WC

VSTUPENKY budou v prodeji online přes GoOut i na místě. Cena vstupenky 100 Kč. 

PROGRAM NA ČERVEN A ČERVENEC

23. 6. Falcon Lake – slavnostní zahájení

Kanada, 2022, 100 min

Režie: Charlotte Le Bon


24. 6. Aftersun

Velká Británie / USA, 2022, 96 min

Režie: Charlotte Wells

‌30. 6. Nejhorší člověk na světě

Norsko / Francie / Švédsko / Dánsko, 2021, 129 min 

Režie: Joachim Trier

1. 7. Muréna

Chorvatsko / Brazílie / USA / Slovinsko, 2021, 92 min

Režie: Antoneta Alamat Kusijanović

7. 7. Osm hor

Itálie / Belgie / Francie, 2022, 147 min

Režie: Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

8. 7. Krásné bytosti

Island / Dánsko / Švédsko / Nizozemsko / Česko, 2022, 123 min (Alternativní 118 min)

Režie: Guðmundur Arnar Guðmundsson


14. 7. Zkouška umění

Česko, 2022, 102 min

Režie: Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

15. 7. Portrét dívky v plamenech

Francie, 2019, 121 min 

Režie: Céline Sciamma

21. 7. Velké nic

Česko, 2023, 103 min

Režie: Vít Klusák, Marika Pecháčková

22. 7. Blízko

Belgie / Nizozemsko / Francie, 2022, 105 min

Režie: Lukas Dhont

28. 7. Jabka

Řecko / Polsko / Slovinsko, 2020, 90 min 

Režie: Christos Nikou

29. 7. Léto

Rusko / Francie, 2018, 126 min

Režie: Kirill Serebrennikov

INFORMACE: 

www.facebook.com/LetniKinoUKeplera

instagram.com/letnikinoukeplera

www.letnikinoukeplera.cz (webové stránky v přípravě)

Soutěž

V úterý 20.6. můžete soutěžit o dva vstupy na zahájení sezóny Letního kina u Keplera 23.6.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama