Rozhovor

Letní kino u Keplera

Po loňském úspěchu s AutoKinem Dlabačov na parkovišti za hotelem Pyramida jsme intenzivně zvažovali letošní letní provoz pod širým nebem a do toho přišla nečekaná nabídka MČ Prahy 6, konkrétně od místostarosty a radního pro kulturu Jana Laciny, aby jsme se letos provozu Keplera ujali my z kina Dlabačov. A protože nás od letňáku dělí vzdušnou čarou cca 300 metrů a protože se s jedním kinem, které musíme po deseti měsících zavření rozpohybovat, nudíme, nezaváhali jsme ani chvíli. Letní kino nám navíc umožňuje dát do programu trochu jiné filmy, než v našem kamenném kině a tak se ty dva programy budou skvěle doplňovat (ano Dlabačov bude přes léto také promítat, ale ne ve stejné dny jako Kepler, chceme mít kino Dlabačov tyto večery v záloze pro případ velmi nepříznivého počasí).


Kino bude promítat na rozdíl od minulých let třikrát týdně – ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od 21:00. Začínáme 10. června a budeme pokračovat celé léto až do konce září. Kromě aktuálních novinek přineseme například profily režisérů Pedra Almodóvara, Quentina Tarantina a Jima Jarmusche. Na diváky čeká i několik kultovních filmů světové i československé kinematografie a jednou měsíčně muzikál, protože co jiného patří k létu v parku, než filmový muzikál. Chybět nebudou nové české filmy ani dokumenty. Do parku pod Keplerem chceme ale přinést i něco jiného, než jen filmy. Od července nabídneme dvakrát měsíčně sobotní odpolední dětská divadla a připravujeme i živý večerní program (to je zatím překvapení, které odhalíme společně s červencovým a srpnovým programem)

Stejně jako v minulých letech bude pro diváky připraveno občerstvení v podobě čepovaného piva (samozřejmě Břevnovského, jsme z Šestky!), dobrého vína, limonád a něčeho na zub. Teď na konci května vybíráme z více možností, koho k nám přizveme, aby nám osvěžil diváky v rozumné cenové hladině. Ale to k letnímu kinu patří – deka nebo lehátko a drink. Jedno točené nebo malinovka. Navíc Praha 6 letos pořídila pro letní kino obří skládací projekční plátno (fakt velké, zatím u Keplera největší: 7 x 4 metry), takže musíme diváky udržovat hydratované, aby ten vizuální nápor ve zdraví zvládli.

https://letnikinoukeplera.cz/

Rozhovor

9.6.2021 17:00

Ve studiu si budeme povídat s Markem Škarpou.

reklama
reklama
reklama