Článek

LIBOR STANĚK II., REK, SPIRAL SADNESS A KRSTNÍ OTCOVIA V MEETFACTORY

REK & Libor Staněk II. + Krstní Otcovia + Spiral Sadness

27.9.2023 – od 20 hodin – MeetFactory

Libor Staněk II. a křest jeho nové sbírky Světelné básně, instrumentální noisová formace REK, lo-fi emo písničkářství projektu Spiral Sadness a nováčci slovenské alternativní scény Krstní Otcovia. Ve smíchovské továrně ve středu 27. září.

Instrumentální noisová kapela REK – Cíkal (Depakine chrono), Sokol (Nuly, India) – vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB – doprovodí svým nekompromisním hlukem básníka a zpěváka skupiny Sýček Libora Staňka II., respektive jeho druhou básnickou sbírku „Světelné básně“. Pro ní je charakteristický silný koncept zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem. Extrémně syrová hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarné umělkyně Barbory Satranské.

Spiral Sadness. udební projekt, za kterým stojí vizuální umělec a básník Michal Drozen, v minulosti vystupující krom jiného také jako člen alt-country kapely Dingo nebo sólově pod aliasem Country Sinner. Se změnou jména se rozhodl dále rozvíjet svůj hudební projev směrem k emocím, k jejichž vyjádření je mu nejblíže forma vycházející z prolnutí poloh emo-indie-rocku a rapu. Spiral Sadness jako elipsovitý, eklektický pohyb směrem dovnitř a ven, ve kterém se odhaluje Michalova introvertně emotivní a dějová linie. Na pozadí různých stories je cítit nadsázka, v níž se může najít, kdo chce. Anebo taky ne.

„Experimentálny anarcho post noise art mega kraut punk alebo skrátka art-punk.“ Krstní Otcovia jsou nováčky na slovenské alternativní scéně. Svoje debutové EP „References“ vydali v listopadu 2022. Kapela osciluje mezi post-punkem a indie rockem zabaleným do motorických, krautrockových rytmů, často překvapuje hlukovými a dekonstruktivními progrockovými pasážemi, stejně jako využitím pásem inspirovaných elektronickou a ambientní hudbou.

Vstupenky na křest jsou k dostání v předprodeji za 290 Kč na webu MeetFactory a v síti GoOut.

reklama
reklama
reklama