Článek Rozhovor

LITERATURA POD ŠIRÝM NEBEM

Během celého září a začátkem října budou v parku před letohrádkem Portheimka na Smíchově pravidelně probíhat setkání s autory a autorkami, kteří formují současnou českou literární scénu. Již čtvrtým rokem zde Pražský literární dům ve spolupráci s Městskou částí Praha 5 pořádá Literaturu pod širým nebem.

Literatura pod širým nebem je sérií literárních večerů a hovorů, které divákům nabízejí příležitost seznámit se naživo se současnou českou literaturou. Pro publikum obzvláště lákavá je přitom možnost diskuse s autory, kteří vždy velice ochotně zodpovídají divácké dotazy.

Letošní ročník Literatury pod širým nebem zahájí Dora Čechova, autorka kritiky ceněné povídkové sbírky Nechtěl jsem být Leninem, která vystoupí v pondělí 4. září a přečte ukázku ze své prozatím poslední knihy Ženy, které potřebují muže. Následující pondělí 11. září bude na Portheimce hostem básnířka Alžběta Stančáková, držitelka Ceny Jiřího Ortena, a představí svou básnickou sbírku Чачак, letos nominovanou na Magnesii Literu za poezii. Číst bude také ukázku ze své aktuální povídky Milenka Fauna Cykase. O týden později, v pondělí 18. září se můžete těšit na lyričku, prozaičku a dramatičku Kateřinu Rudčenkovou, držitelku mj. Ceny Alfréda Radoka a Magnesie Litery. Předčítat bude ze své zcela nové, právě do tisku jdoucí sbírky povídek Tchyně nemá jazyk. Sérii autorských čtení pak v úterý 3. října zakončí spisovatel Martin Sichinger, oceňovaný autor řady čtenáři velmi oblíbených románů ze šumavského prostředí a pořadatel festivalu regionální literatury Šumava Litera.

Zářijová čtení začínají vždy v 18 hodin, v říjnu pak o hodinu dříve. V případě nepříznivého počasí se přesouvají do vnitřních prostor Galerie Portheimka.

Pro více informací sledujte webové stránky Pražského literárního domu: www.literarnidum.cz Vstup volný!

Rozhovor

11.9.2023 14:00

Na rozhovor se za námi zastaví David Stecher, ředitel Pražského literárního domu

reklama
reklama
reklama