Článek Rozhovor

LITERATURA POD ŠIRÝM NEBEM 2022

literární září na Portheimce

Praha i během letošního pozdního léta ožije ozvěnami současné české literatury. Pražský literární dům pořádá v průběhu celého měsíce září již třetí ročník literárních a diskusních večerů Literatura pod širým nebem, který se bude konat tradičně před letohrádkem Portheimka na Smíchově.

Diváci se mohou těšit na čtyři autorská čtení spojená s besedou, dotazy z publika jsou samozřejmostí. Program zahájí v pondělí 5. září světoznámý filmový režisér, ale také fotograf a spisovatel Ivan Fíla se svou novou sbírkou povídek Stromy do nebe, jejíž protagonista se na svých toulkách prostorem i časem setkává mimo jiné i s Franzem Kafkou. O týden později, v úterý 13. září, vystoupí vystudovaný fyzik, spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka, autor mimo jiné také nedávno zfilmovaného thrilleru pro děti a mládež Spící město. Vopěnka publiku představí své lyrické úvahy na aktuální téma Přežít civilizaci. V úterý 20. září bude číst herec, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam ze svého čerstvě dokončeného rukopisu Praha strašidelná. Literární přehlídku pak ve čtvrtek 22. září zakončí oceňovaná novelistka Jakuba Katalpa s románem Zuzanin dech o lásce a bolesti ve stínu událostí první poloviny dvacátého století. Čtení začínají v 18 hodin.

Pro případ nepřízně počasí jsou zajištěny vnitřní prostory vedlejší galerie.

Více na www.literarnidum.cz

Vstup volný!

Rozhovor

5.9.2022 14:00

V pondělí 5.9. ve 14 hodin do studia Radia 1 dorazí David Stecher. Mluvit bude hlavně o Literatuře pod širým nebem, zmíní také Literaturu v parku.

reklama
reklama
reklama