Článek

LITERATURA V PARKU 2022

mezinárodní open-air festival

Třetí zářijovou neděli pořádá Pražský literární dům již 12. ročník mezinárodního open-air festivalu Literatura v parku. V neděli 18. září Vás v příjemném venkovním prostředí Prague Central Campu na žižkovské Pražačce čeká inspirativní odpoledne naplněné prózou i poezií nejen z Čech, ale také z Německa a Rakouska.

Nejhojněji bude na letošním ročníku festivalu zastoupena románová tvorba. Z Lyonu přijede Magdaléna Platzová, která přiveze svou novou knihu o Kafkově snoubence Život po Kafkovi. Zuzana Říhová představí svůj aktuální román z českého pohraničí Cestou Špendlíků nebo jehel a Didi Drobná, rakouská autorka se slovenskými kořeny, bude číst ze své poslední knihy Was bei uns bleibt o generačních traumatech. Ukázku ze svého netradičního krimi románu, jehož protagonistu zavede shoda náhod mimo jiné také do Prahy, přečte Wolfgang Sréter.

V lyrické sekci programu vystoupí světově proslulá a cenami ověnčená básnířka Marion Poschmann, jakož i mladý český básník Roman Polách. Své povídky budou číst německý prozaik Philip Krömer a výtvarník a básník Viktor Špaček. Moderovat a s autory a autorkami diskutovat budou již tradičně básník Petr Borkovec společně s překladatelkou Jitkou Nešporovou.

Festival začíná v 14:30 a bude probíhat v českém a německém jazyce, tlumočení do češtiny je zajištěno. Na závěr večera v 19:15 vystoupí také legendární skupina Jazz Khonspiracy.

Více na: http://www.literarnidum.cz/

Vstup volný!

reklama
reklama
reklama