Článek

LUCRECIA DALT V MEETFACTORY

Kolumbijská hudebnice Lucrecia Dalt s každým albem otevírá nové zvukové dveře. Svým objevitelským instinktem a introspektivními experimenty rozplétá taje pradávných mytologií a vypráví příběhy nadpozemských bytostí, ve svých sugestivních a komplexních kompozicích zase využívá širokou škálu syntezátorů, akustických nástrojů a v neposlední řadě svůj opojný hlas.

Na osmé sólové desce ¡Ay! se z Berlína, kde žije již řadu let, vrací do rodné Kolumbie. Album posluchače bere do světa Prety, mimozemské entity, která přilétá na naši planetu a poprvé se setkává s pozemským pojetím času, těla a lásky. ¡Ay! není jen technicky mistrovským dílem, ale také odvážnou výpovědí o kulturní identitě, která sklízí úspěch nejen u fanoušků, ale také hudebních kritiků. Přijďte si ji vyslechnout živě do MeetFactory v neděli 23. dubna.

„The Colombian musician sketches a sci-fi vision of bolero, son, and other classic genres she grew up with. It’s philosophically daring, technically ambitious, and a joy to experience.“ (— Pitchfork)

Hostkou koncertu bude slovensko-maďarská hudebnice Adela Mede, která ve své tvorbě kombinuje terénní nahrávky a trojjazyčný zpěv. Intimní ambientní výpovědi se spirituálním rozměrem doprovází experimentální elektronikou s mnoha vlivy, od minimalismu až po folklór. Její debutové album Szabadság sklidilo úspěch u celé řady zahraničních médií jako The Wire, The Quietus, Dazed nebo NTS Radio.

Lucrecia Dalt + Adela Mede

23.4. ve 20.00 hodin

MeetFactory

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/lucrecia-dalt 

reklama
reklama
reklama