Článek Soutěž

LUNCHMEAT FESTIVAL V ANEŽSKÉM KLÁŠTEŘE

Lunchmeat Festival se vrací do Anežského kláštera. Společně s Národní galerií Praha chystá nevšední audiovizuální zážitek 

Lunchmeat Festival se po šesté vrací do Kláštera sv. Anežky České. 8. prosince bude jeden z pokladů starého města pražského hostit speciálně kurátorovanou selekci producentů a DJů současné elektronické hudby ze zahraničí i z Česka. Na dvou stagích – ve svatyni Salvátora a v kostelu sv. Františka se představí uznávaná hudební skladatelka Grand River v AV performace All Above s výtvarníkem Marcem Cicerem, zvuková experimentátorka Vallmo nebo multidisciplinární umělec Nori Kin aka Exploited Body.

V Berlíně usazená hudební skladatelka Aimée Portioli aka Grand River vystoupí v Anežském klášteru v pražské premiéře. Její produkce je protkaná emocionálními barvami, kombinující atmosférické tóny s rytmickou komplexitou. Debutové EP Crescente z roku 2017 zařadil magazín XLR8R mezi nejlepší nahrávky roku, stejný úspěch slavila i s druhým počinem Pineapple (2018) u hudebního serveru The Quietus. Grand River vystoupila na významných mezinárodních scénách a festivalech, jako jsou Barbican Hall, CTM Festival, L.E.V. Festival, MUTEK, Kraftwerk, Funkhaus, WOS Festival nebo Berghain. V Praze představí nejnovější album All Above ve spolupráci s předním italským vizuálním umělcem Marcem Ciceriem, performance doprovodí hudebník Andert Tysma na akustický klavír. All Above  slibuje dojemný a emotivní audiovizuální zážitek. AV act spojuje zranitelnost a intimitu v jedinečnou symfonii zvuků a barev a navozuje prostor pro rozjímání. All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.  

Vallmo (AnnaMelina) se vrací na Lunchmeat Festival po 4 letech. V roce 2019 vystoupila v betonovém podzemí Veletržního paláce společně se zakladatelem zásadního labelu Northern Electornic Vargem ve společném projektu FLORA. 8. prosince v klášteře sv. Anežky představí své nejnovější album „Othem“, které vydala právě na labelu Northern Electronics. Vallmo mistrovsky kombinuje křehkou minimalistickou elektroniku s fantaskní vizí archaické přírody – album je hymnou na abstrakci, oslavuje krásu mysli a dekonstrukci popu. Prostřednictvím autotunovaného zpěvu vypráví Vallmo příběhy fenoménů, které ji obklopují a vytváří melancholickou zvukovou krajinu.

Další očekávaným vrcholem večera bude djský set v kostelu sv. Františka helsinského zvukového experimentátora a multidisciplinárního umělce Noriho Kina aka Exploited Body. Jeho produkce a DJ sety se vyznačují rušivými distorzními efekty, něžnými melodiemi a drsnými kompozicemi. Díky releasům na labelech Posh Isolation, Northern Electronics či avantgardním PAN, který letos slaví 10. narozeniny, je Exploited Body jedním z nejskloňovanějších jmen současné experimentální scény.

V Brně usazený Jim Krutor se inspiruje formátem píšťalových varhan a vypráví ve svých živě hraných kompozicích příběhy bez vítězů a poražených. Obrací v nich vzpomínky na překonané úspěchy, zaniklá spojenectví, promrhané šance a ztracené poklady. Večer otevřou live AV actem umělci sdružení pod Lunchmeat kolektivem – hudebník družběta a výtvarnice Frances Sanders. O closing večera se v kostelu svatého Františka postará členka kolektivu KSK, producentka Martyyna v b2b setu s hudebníkem Kewuem, který loni vydal dlouhohrající debutové EP s hyperpopovou zpěvačkou Terrou.  

Večer koncepčně navazuje na 5 předchozích speciální událostí, při kterých Lunchmeat Festival přivezl přední zahraniční audiovizuální projekty, aby oživili vybrané netradiční prostory. V roce 2015 zahájil Robert Henke Lunchmeat Festival svým projektem Lumière II. Kompozici pro čtyři lasery a zvuk, kterou představil také v pařížském Centre Pompidou či londýnském Barbican Centre, upravil přímo na míru budově Českého muzea hudby. V roce 2016 pak umělci Koreless a Emmanuel Biard představili projekt The Well, který pracuje s odrazy laseru ve speciálním, zvukem ovládaném pružném zrcadle, právě v majestátních prostorách Anežského kláštera. V roce 2018 se Lunchmeat festival do těchto prostor vrátil a představil průkopnické experimentální britské duo Emptyset ve spolupráci s vizualistou Claytonem Welhalmem. O rok později v klášteře vystoupil experimentální kouzelník Clark ve speciálním AV setu s uznávanou slovenskou fotografkou Evelyn Benčičovou. Na 5. audiovizuálním večeru v roce 2022, kdy si Lunchmeat ke spolupořádání přizval kolektiv Heartnoize, zahráli postapokalyptičtí Amnesia Scanner a tuniská producentka Deena Abdelwahed.

Akce je připravována ve spolupráci s Národní galerií Praha.  

_Line up.

❦ Exploited Body
www.instagram.com/exploitedbody/

❦ Frances Sander & družběta AV live
www.instagram.com/sanderfrances/
www.instagram.com/dru_lnchmt/

❦ Grand River presents All Above AV live
www.instagram.com/grandriver.aimee/

❦ Jim Krutor live
www.instagram.com/jimkrutor/

❦ Martyyna & Kewu
www.instagram.com/mtyyna_ksk/
www.instagram.com/kewukewu/

❦ Vallmo live
www.instagram.com/papaver0498/

_odkazy:   

Vstupenky - https://bit.ly/LNCHMT_x_NGP_StAgnes

All Nighter Ticket (20:00 – 5:00) – 490 CZK
Late Night Ticket (23:59 – 5:00) – 290 CZK

 Více informací také na Instagramu a Facebooku. 

Soutěž

V úterý 5.12. můžete soutěžit o dva vstupy na speciální audiovizuální event.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama