Článek

MARIÁNSKÉ NÁMĚSTÍ NAŽIVO

Mariánské náměstí zažijete v srpnu a první polovině září v solidní kulturní formě. Čeká vás několik filmových projekcí, dětský festival Mami, tati, dějou se věci, multižánrový festival Ozvěny Ringu X 10 nebo loutkářské Chrudimi, mezinárodní projekt Re-connect, koncert absolventů online kurzů české písničkářky Radůzy, Zažít město jinak, Tvůrčí Afriku, workshopy a jiné.

Plátno, lehátka a k tomu filmy visegrádské čtyřky, takové je a bude letní kino na Mariánském: https://1url.cz/@mmletnikino.

Druhý ročník dětského festivalu Mami, tati, dějou se věci se tentokrát zaměří na četbu rodičů dětem. Jak děti upoutat, jak je přenést do světa, kde dobro vítězí nad zlem? Na děti i rodiče čekají různá dobrodružství, představení divadla Buchty a loutky, workshopy nebo komentovaná prohlídka tajuplné Říše loutek. Festival proběhne 26. 8. a 11. 9. vždy od 10 hodin.

Baví vás slam poetry, kabaret, zkrátka poezie a divadlo? Pak se 28. 8. nechte přesně v 15 hodin polapit geniem loci Mariánského náměstí a přijďte na Ozvěny Ringu X10, echo týdenního festivalu, které završilo úvodní sezonu iniciativy Moje Mariánské.

Čtvrtý ročník Prague Biennale Projekt: Re-connect Art uvede zářijovou část sezóny 2021. Od 3. do 7. září se na přibližně 15 místech v Praze, včetně Mariánského náměstí, objeví obrazovka přenášející záznamy i živá vystoupení performerů z celého světa.

Před dvěma lety sloužilo náměstí jako parkoviště, po dvě sezóny je prostor oživován kulturními akcemi organizací i jednotlivců tak, aby náměstí nepřestalo dýchat. Z Mariánského náměstí se stal prostor pro umění, které dokáže oslovit nejen cílového diváka, ale na místě udržet či pozdržet náhodného kolemjdoucího.

Těšíte se na setkání s umělci, uměním naživo? Sledujte doménu mojemarianske.cz nebo se přidejte k facebookové skupině https://www.facebook.com/groups/mojemarianske.

reklama
reklama
reklama