Článek Rozhovor Soutěž

MEKUC V LÉTĚ NESPÍ

Letní program Mělnického kulturního centra

Ke každoročnímu mělnickému velmi oblíbenému prázdninovému programu Mělnické kulturní léto přispěje i v letošním roce Mělnické kulturní centrum bohatým programem Mekuc v létě nespí pro všechny kategorie diváků.

„V měsíci srpnu se v rámci projektu Mekuc v létě nespí návštěvníci mohou těšit na koncerty, divadelní představení, výstavy, pohádky a workshopy pro děti, filmové projekce, letní čtení, slam & stand a mnoho dalších akcí. Kultuře budou patřit Tykalovy sady u Masarykova kulturního domu, interiér MKD i náměstí Míru,“ zve k návštěvě letních pořadů ředitelka Mělnického kulturního centra Radka Kareisová.

Mekuc v létě nespí

Relaxační park v Tykalových sadech slavnostně otevře 7. 8. v 15 hodin koncert Velkého dechového orchestru a vernisáž výstavy 100 let Českého rozhlasu, kterou mohou návštěvníci v MKD shlédnout až do konce prázdnin. Večer bude patřit dixielendu v podání kapely Black Buřiňos. 8. 8. se mohou diváci těšit na představení kombinující detektivku a kabaretní pásmo ŽižKabaret aneb Slavné mordy žižkovské. Trochu rock, trochu beat, trochu blues, to je návykový koktejl, který namíchá 9. 8. Petr Baťa a jeho velká parta. Koncert autorských muzikálových písní Nového divadla Mělník zazní 11. 8. Originální mladá mělnická kapela OffBeat Orchestra doplní posluchačům energii koncertem 13. 8. Novocirkusové představení Mise Omega umělecké dvojice Koťátko zkázy nadchne 14. 8. nejen prvky párové akrobacie a pohybového divadla, ale také klaunerie plné tajných agentů zachraňujících svět. Tentýž den večer se velký sál MKD promění v kino, které nabídne filmové drama oceněné Cenou poroty v Cannes Osm hor o přerodu chlapců v muže a hledání smyslu života v tichu velehor. 15. 8. se v MKD otevřou říční lázně Antonína Důry, kouzelník Arnoštek napne lano a představení Rozmarné léto Divadelního spolku Kašpar může začít. Plzeňská kapela Tabasker přiveze do sadů u MKD svůj klezmer říznutý gypsy music a folklórem 16. 8. Soubor Holektiv nabídne 17. 8. odpolední Lekci špičkování, propojující techniku klasického baletu s párovou akrobacií a groteskou. Na představení naváže workshop, kde si diváci mohou vyzkoušet výživný baletní trénink. Večer se v rámci Dne knihovny koná letní přehlídka slam poetry & stand up comedy Let´s Have a Drink. 20. 8. zazní závěrečný koncert letního parku v podání sboru Chrapot a Jiřího Knotte. 21. 8. proběhne v MKD vernisáž výstavy na téma Srpen 1968 v okrese Mělník, na ni pak naváže inscenace Oskar a růžová paní, příběh o smyslu a kráse života i v té nejtěžší chvíli. Na náměstí Míru 22. 8. spustí Top Dream Company ve stylu funk, soul & groove, o den později, 23. 8., je vystřídá performance Recombination souboru Blackout Paradox s ohnivými a pyrotechnickými efekty. 55 let od okupace v srpnu 1968 připomenou pozvaní historici a pamětníci na besedě v sále MKD 31. 8. Rozloučení s létem bude divadelní. Komedie Viléma Dubničky Milión, připravená ve spolupráci se Synagoga Concerts, pobaví diváky 1. 9.

Léto patří dětem!

Mimořádnou pozornost věnuje každoročně Mekuc dětským programům. Pro děti je v průběhu srpna v sadech u MKD připravena řada kulturních pořadů i kreativních a vzdělávacích aktivit. Oblíbené letní dílny nabídnou postupně od 7. 8. do 17. 8. bublinový workshop, malování na kamínky i hedvábí, dekoraci textilu, kovářskou i sochařskou dílnu, náramky přežití, tvoření ze sena, korálků, pedigu, keramické hlíny i ze dřeva a čtení s nejmenšími pro rodiče s dětmi. 7. 8. nadchnou děti Duhové bubliny bublináře Václava Strassera. Animovaný film pro celou rodinu Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo se bude promítat 8. 8. v MKD. Loutkovou Malou mořskou pohádku pro děti od 4 let na motivy příběhu H. Ch. Andersena odehraje 9. 8. Divadlo b. Velkolepý koncert pro děti i rodiče zazní 10. 8. v podání kapely Mixle v piksle. Animovanou rodinnou dobrodružnou komedii Croodsovi: Nový věk zhlédnou diváci v MKD 15. 8. 16. 8. přiveze Divadlo loutek Karlovy Vary pohádku Duch lesa o chlapci, který šel hledat houby, ale nenašel les. Budoucí prvňáčky připraví v posledním prázdninovém týdnu 28. 8. – 1. 9. na nástup do školy čtením, povídáním a nácvikem grafomotoriky projekt Budu školák.

Michal Nesázal: Modely světů

Po celé léto až do 3. 9. mohou návštěvníci Galerie Ve Věži v gotické Pražské bráně obdivovat výstavu Michala Nesázala Modely světů. Vystavená série obrazů a kreseb z posledních sedmi let je malířskou úvahou nad tím, jak lze ukázat čas a povahu reality v její nejhlubší podstatě a zda to vůbec lze. Je zoomem do nitra reality. Ukazuje jeden jediný moment daného Modelu světa. Zastavený segment základní podoby časoprosoru. Jeden moment a jiný moment. Nejmenší možný moment. Tok momentů. Plátna zachycují hypotetické nejjednodušší jednotky, tvořící Universum. Krystaly času, které se přeskupují z minulosti do budoucnosti.

Rozhovor

26.7.2023 14:00

Ve studiu Radia 1 si budeme povídat s Pavlou Zandlovou.

Soutěž

Na Radiu 1 budeme soutěžit o dva lístky na představení Divadelního spolku Kašpar 15.8. v Masarykově kulturním domě.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama