Článek

MĚSTSKÉ DIVADLO KLADNO VYDÁVÁ CD NA SKLE MALOVANÉ

Je to již více než rok, co máme na repertoáru Městského divadla Kladno muzikál Na skle malované. Za tu dobu jej viděly téměř tři tisíce diváků, kteří se tak vypravili „tam, kde vítr hladí jak samet nejdražší, kde seno se sení a vánky si vanou.“ Nyní, jako upomínku na tuto unikátní inscenaci, vydáváme CD.

Srdečně vás zveme na slavnostní křest nového CD, který proběhne v pondělí 19. února v 19:00 v rámci již osmnácté reprízy Na skle malované. Na CD se diváci mohou těšit na šestnáct písní z muzikálu, které nazpíval soubor MDK pod vedením Romana Říčaře, který je také podepsán pod hudebním aranžmá inscenace a který je zároveň představitelem hlavní role Jánošíka.

Znovu autorsky uchopit téměř kultovní dílo, které každý divák tak nějak zná a má o něm nějakou představu, je vždycky pro tvůrčí tým výzvou. Na prknech kladenského divadla vznikla na konci roku 2022 inscenace, která se už na první pohled od všech ostatních liší a přesto zachovává vše z původní hry Ernesta Brylla a Katarzyny Gärtner. Režisér muzikálu Jaroslav Slánský o inscenaci říká: „Byla to náročná práce, jak na zkoušení a výrobu tak i na provoz. Nechtěli jsme ale dělat žádné umělecké kompromisy, a tak jsme pro diváky připravili skutečně výpravné dílo s velkolepou scénografií i kostýmy a s živou kapelou.“ Inscenace Na skle malované v MDK byla tím vzácným okamžikem, kdy se všechny divadelní složky – od excelentního překladu Jana Šotkovského, přes výpravu Jozefa Huga Čačka, hudební aranžmá Romana Říčaře, hereckého obsazení a v neposlední řadě právě režie Jaroslava Slánského, prolnuly v naprosté souhře a daly vzniknout divadelnímu dílu, na které člověk prostě nechce zapomenout.

Na skle malované zůstává i nadále na repertoáru divadla. Nové CD bude k dostání na pokladně MDK či ve stánku ve foyer před každým představením.

reklama
reklama
reklama