Článek Rozhovor

METRONOME PRAGUE SE BLÍŽÍ

NABITÝ PROGRAM NABÍDNE PŘES 80 HUDEBNÍCH ZÁŽITKŮ. 

Tým festivalu METRONOME PRAGUE zve hudební příznivce do Prahy na středu 21. a následně na prodloužený víkend od čtvrtka do soboty, 22.-24. června. 4 dni, 4 venkovní scény, 3 vnitřní scény, 80 koncertů a bohatý doprovodný program včetně kvalitní gastronomie a festivalových barů. Rockerka HOLLY HUMBERSTONE, neo-soulová zpěvačka a raperka BIIG PIIG, izraelská zpěvačka RIFF COHEN, kultovní španělský producent a dj DAVID PENN, americká písničkářka SIR CHLOE, to zdaleka nejsou všechna nová jména na programu šestého ročníku METRONOME PRAGUE. Rozšiřují seznam již dříve potvrzených hvězd na programu akce, JAMIROQUAI, TOVE LO, ZAZ, AURORA, M83, MODERAT, EDITORS či WHITE LIES. Návštěvníci akce se mohou také těšit na české a slovenské koncertní speciály. Z Anglie na Metronome přiletí koncertovat JANA KIRSCHNER, speciálně s živou kapelou tu vystoupí rapeři P.S.H., MIDI LIDI S LACO LUČENIČEM přehrají své cover verze skladeb Mekyho Žbirky, unikátní vystoupení ZRNÍ bude zaznamenávat Česká televize a překvapení chystá písničkář JAMES HARRIES. MONKEY BUSINESS SPEXIAL, to bude velká pocta funky hudby po skončení vystoupení JAMIROQUAI, kdy se ke kapele přidají i hosté z J.A.R. Festival přidává novou scénu BEATS FOR METRONOME ve spolupráci s pořadateli největšího festivalu taneční hudby BEATS FOR LOVE. Diváci si budou moci užít i bohatý nehudební program s názvem METRONOME FAIR, který spojuje letošní téma „Odvaha. Standardní vstupenky i v různých verzích zahrnujících ubytování jsou v prodeji na oficiálním webu akce: www.metronome.cz

Lahůdky z programu a Beats for Metronome

Ve čtvrtek 22. června se holešovické Výstaviště otevře v 16 hodin. Návštěvníci se před hlavní hvězdou dne, funkovými Jamiroquai, mohou těšit na unikátní set PSH live band. Rytmický večer uzavře projekt Monkey Business Spexial s hosty Danem Bártou, Otou Klempířem a Michaelem Viktoříkem z J.A.R. a pak elektronické duo Bratři. Vrcholy programu budou populární norská zpěvačka Aurora, vycházející neo-soulová a rapová hvězda Biig Piig, písničkářka Aiko i koncert Midi lidi & Laco Lučenič se speciálním programem věnovaným „elektronickému období“ Mekyho Žbirky

„Budeme hrát po Jamiroquai, před nimiž už jsme jednou hráli. Doplní nás naši bratři z J.A.R. a bude to bengálsky veliký, moc se těšíme,“ zve do Prahy frontman a zpěvák Matěj Ruppert z Monkey Business.

Víkend bude tepat v načatém tempu. V pátek 23. června hlavní scény patří francouzské novodobé šansoniérce ZAZ, berlínským elektromágům Moderat, britským rockerům Editors a izraelské zpěvačce Riff Cohen, která nabídne mix rocku a hudby blízkého východu. Koncertní speciály si nachystali slovenská zpěvačka Jana Kirschner, rocková kapela Para nebo domácí Zrní, jejichž koncert zaznamená Česká televize. Hudebník a producent Lazer Viking se podělí o scénu s kultovními Moderat. 

„Děkujeme všem zapojeným do loňského restartu i těm, kteří jsou letos s námi opět na společné trase. Věříme, že se Metronome Prague postupně zařazuje mezi nejlepší hudební akce ve střední Evropě. Letos z loňských 40 rozšiřujeme program na 80 vystoupení. Vedle těch kultovních přidáváme i velký počet aktuálních jmen na mezinárodní hudební scéně. Nabídneme opět různé originální koncertní speciály. Vloni jsme otevřeli program rapu, letos mu věnujeme komplet samostatnou scénu. Posilujeme dál noční program v Křižíkových pavilonech. Festival zahájíme ve středu 21. června. Hlavní koncerty pak poběží od čtvrtečního odpoledne do nedělního rána, shrnuje plán letošního ročníku jeden z organizátorů David Gaydečka a doplňuje: „Zveme celou republiku i zahraniční příznivce skvělé muziky na čtyři dny do Prahy.“

V sobotu 24. června z tempa Metronome návštěvníci nevypadnou. Už po poledni publiku udělají radost Annet X, britsko-český projekt Emily Burns Janem Ponocným, James Harries či rockeři The Silver Spoons neboamerická rocková písničkářka Sir Chloe. Hlavním očekáváním na programu budou francouzští M83 s novým albem, post punkoví White Lies a čím dál tím populárnější švédská zpěvačka Tove Lo, jejíž hit Habits – Stay High zní v éteru již od roku 2013. Nachystáno je mnoho dalších hudebních událostí. Do Prahy míří čerstvá držitelka prestižní ceny Brit Awards v kategorii „vycházející hvězdy“ Holly Humberstone. Další speciál si připravili domácí MYDY, a to i s novým albem nebo slovenští rockeři Saténové ruky. Na rap scéně, jejíž dramaturgii zastřešuje producent a rapper Risto Sokolovski, přidají kmitočty domácí rappeři Pio Squad či Supercrooo

Už jste viděli program tohoto velkolepého festivalu v centru Prahy? Je naprosto fantastický! Osobně se těším na izraelskou hvězdu Riff Cohen,” míní jeden z dramaturgů Carmen Rizzo, producent a DJ, který byl dvakrát nominovaný na cenu Grammy, který spolupracuje se světovými hvězdami jako Seal, Coldplay, Alanis Morissette či DJ Tiësto.

Metronome Prague je festival se jménem a už i tradicí. A doufám, že se mi ho letos podaří navštívit a některé koncerty si poslechnout. Ministerstvo kultury podpořilo festival v rámci svého dotačního titulu, protože svým charakterem i významem propojuje dění na kulturní scéně u nás i v zahraničí,” doplnil ministr kultury Martin Baxa.

Novinkou v programu bude taneční scéna Beats for Metronome, jejíž dramaturgii má pod palcem tým z proslulého festivalu Beats for Love a na níž vystoupí například David Penn, Simon Doty, Mike Väth a další.  „Velmi se těšíme, jsme rádi za tuto spolupráci a určitě přijďte na Metronome si to s námi užít. Bude to skvělý warm-up před tím největším tanečním festivalem ve střední Evropě,“ zve ředitel festival Beats for Love Kamil Rudolf.  

S radostí vyjadřuji osobní podporu Metronome Prague. Město akci dlouhodobě podporuje a těší se z návštěvy diváků z celé republiky. V tomto směru se budu coby nový náměstek odpovědný za oblast kultury a cestovního ruchu snažit o kontinuitu a navázání na práci mých předchůdců. Proto jsem moc rád, že Praha je i letos partnerem festivalu. Budeme usilovat o synergii s dalšími institucemi včetně těch státních, se kterými budeme hledat prostor a možnost posilovat důležité kulturní události, které přispívají k rozvoji Prahy i České republiky,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek pražského primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči, který akci podpořil. 

Celý program akce sledujte naoficiálním webu www.metronome.cz

Odvážný doprovodný program

Pořadatelé Metronome Prague sází na komfort, kvalitu a servis pro své návštěvníky. „Do areálu bude široký vstup z Bruselské cesty, zajistili jsme více než 26 bran pro vstup veřejnosti a separátní vstupy budou pro zdravotně hendikepované. Nová je VIP zóna zbudovaná podél stávajících pavilónů a bude tak propojenější s areálem. Sezení VIP na tribunách je vyprodané, ale zbývá menší množství na stání do VIP,“ upozorňuje za pořadatele Martin Voňka. 

Nedílnou součástí Metronome Prague je pestrý doprovodný program pod názvem Metronome Fair. Ten letos nese téma ODVAHA a čítá mnoho položek. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome představí unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce H.R.Gigera, tedy toho, za kterého byl Giger oceněn Oscarem. Spolu s dalšími českými uměleckými institucemi pořadatelé přichystali mimořádné venkovní instalace, živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a neziskové organizace představí své aktivity. Je přichystaný program pro děti, divadla, workshopy a nejrůznější hry.

„Nabídneme všem návštěvníkům – velkým i malým, těm co přijdou s partnerem či partnerkou, ale také skupinám přátel nebo rodinám s dětmi – program, který jim skvěle doplní hudební zážitky. Chceme návštěvníky nejen pobavit, ale také inspirovat. Pro letošní rok jsme vybrali spojující linku – odvaha. Té není nikdo dost a my chceme také posouvat věci správným směrem. Představíme odvážné lidi i projekty a nabídneme možnost si leccos prohlédnout i vyzkoušet. Celý program připravujeme jako zážitkový a odvážný! Bude se i na co dívat a kde si sednout a odpočinout,“ prozradila dramaturgyně doprovodného programu Alena Švejnohová. 

Metronome Prague doprovodí i bohatá gastro nabídka, food tracky, bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů. „Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Posílíme místa k sezení. Na vybraných místech bude možné si dát i pivo do skla! Na řešení občerstvení jsme se spojili s pořadateli Harley days, takže propojíme to nejlepší z obou akcí. Myslíme samozřejmě i na ekologii, máme proto vratné kelímky a platit bude možné v celém areálu kartami, skrz mobily i hodinky,” doplňuje Martin Voňka. 

Jednou z hlavních hvězd hudební akce Metronome je samotná metropole – Praha. Výstaviště Praha, kde se tato kulturní událost koná, poskytne letos návštěvníkům nově zrekonstruované historické pavilony, revitalizované parkové plochy i Křižíkovu fontánu, kterou rekonstrukce teprve čeká. Výhodou místa konání je také dostupnost různých památek, muzeí, galerií, parků. Díky umístění v centru mají diváci mnoho dalších možností, co během akce stihnout navštívit. 

„Hudební festival Metronome Prague je nejen zajímavou kulturní akcí, ale i ideální výletní příležitostí. V době konání festivalu navštíví naši metropoli tisíce diváků nejen z Prahy, ale i z dalších částí České republiky a ze zahraničí. Praha má co nabídnout, a tak v čase, kdy se zrovna nekonají na festivalu koncerty, mohou si zde všichni dopřát i jiné kulturní vyžití. Ať už jde o památky, galerie, muzea či gastronomii. Jako primátor jsem rád, že Metronome Prague přispívá k šíření dobrého jména města,“ uvedl k akci primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Výhodné vstupenky s ubytováním 

„Nabídka možností ubytování v různých cenových kategoriích – hotely, hostely, či různé formy sdíleného bydlení – je pestrá. Sami jsme připravili také mimopražským a zahraničním návštěvníkům nabídku ve spolupráci s agenturou Weco-Travel. Tyto vstupenky zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Vše je dostupné skrz náš web,“ říká pořadatel David Gaydečka. Vstupenky na Metronome Prague jsou nyní k dostání od 3 190 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. „Počítáme ještě se dvěma cenovými skoky. V druhé polovině března a pak v květnu. Náklady vyrostly až o třicet procent, tak ani nemáme jinou možnost,“ vysvětluje Gaydečka. Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu www.metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality. Ty se dozvíte rovněž ze sociálních sítí Instagram, Twitter a Facebook. 

O Metronome Prague:

 „Metronome Prague – Music and Arts Fair“ je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Vystoupila zde řada světových hvězd: Nick Cave, Tom Odell, Chemical Brothers, Sting, Iggy Pop, Underworld, Foals, Kasabian, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a mnoho dalších. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.

Rozhovor

Ve středu 7. června si v 17 hodin budeme povídat o festivalu Metronome Prague. Našimi hosty budou David Gaydečka a PSH.

reklama
reklama
reklama