Článek Soutěž

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL KELTSKÉ KULTURY, LUGHNASAD 2022

16. ročník festivalu Lughnasad, mezinárodního festivalu keltské kultury se koná v Zemi Keltů v Nasavrkách 29.-30.7.2022. Jedná se o jeden z největších festivalů tohoto typu u nás i ve střední Evropě.

Na programu jsou hudební koncerty, přednášky, ožije keltské oppidum, uvidíte a vyzkoušíte si tehdejší řemesla, tance a hry. Uslyšíte skvělou irskou hudbu známých kapel. Nebudou chybět ani přehlídky starověkého odívání, zbrojí ale i taktik soubojů. 

Celým festivalem se ponese příběh keltského náčelníka Biateca, který byl mocným náčelníkem kmene Bójů. Po porážce v Galii římskými legiemi vedenými samotným Caesarem padl do zajetí, ze kterého se lze vykoupit jedině bojem v cizineckých legiích za mocný Řím.

Brány skanzenu se otevřou už v pátek v 10:00. A festival bude probíhat až do sobotní noci. Páteční den vyvrcholí starověkým kláním a završí ho večerní koncerty kapel známých nejen u nás. Děti a dospělí se společně zapojí do her, které budou probíhat po oba dny. Mimo her se děti zúčastní pohádky, malování a poznávacích a dovednostních her. 

V sobotu se můžete těšit navíc na přednášky Východočeského muzea, bylinné léčitelství, skotské i irské tance, ženský kruh, bubnování na šamanské bubny, formační boje a přehlídky zbrojí Keltů, Germánů a Římanů. 

Skvělé občerstvení od českých stánkářů je zárukou, že si budete moci program užít naplno po oba dny.

Na památku letošního Lughnasadu si můžete zakoupit širokou škálu předmětů s logem a motivem festivalu od kožených náramků, triček a tílek, přes nick-nacky a nebo lughnasadovou medovinu a další krásné drobné předměty s festivalovými motivy. Už nyní je zakoupíte ve Facebookovém obchodě nebo přímo na místě v merch stánku.

Předprodej vstupenek potrvá jen do 15.7. Pro ty, kteří chtějí zažít festival s výjimečným zážitkem, máme připravené VIP vstupenky. Dále vstupenky s tričkem, které symbolizují mýtický souboj keltského kance a římského orla. 

O pohodlí a bezpečnost všech návštěvníků se bude starat realizační tým, bezpečnostní agentura a osobní věci si budete moci uschovat do uzamykatelných skříněk.

Moderním průvodcem během celého festivalu je naše mobilní aplikace Lughnasad, ve které najdete mapu areálu, organizační informace i kompletní program. Zavítejte také na webové stránky www.lughnasad.cz  Pravidelné novinky jsou zveřejňovány i na Facebookové stránce „Lughnasad“. 

Přijďte s námi prožít druhou část příběhu „Po stopách našich předků starověkou Evropou“. 

Toto zažijete jen v Nasavrkách v Zemi Keltů!

Foto: Jaromír Zajda Zajíček, www.FotoZajda.cz

Soutěž

Ve čtvrtek 14.7. a úterý 19.7. můžete soutěžit o dva vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama