Článek Soutěž

MITTELCINEMAFEST – FESTIVAL SOUČASNÉHO ITALSKÉHO FILMU

XI. ročník Středoevropského festivalu MittelCinemaFest v České republice

V Praze se opět zvedá opona MittelCinemaFestu, středoevropského festivalu současné italské kinematografie, který se v České republice koná již pojedenácté a jehož projekce proběhnou od 30. listopadu do 6. prosince ve velkém sále kina Lucerna, jednom ze symbolických míst české metropole. Na programu je devět filmů, mezi nimiž jsou zajímavé prvotiny uvedené na festivalu v Benátkách letos v září a také snímky nedávno uvedené do italských kin, které se setkali se značným diváckým ohlasem. Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.

Velvyslanec Mauro Marsili podtrhnul provázanost italského systému, neboť iniciativa je realizována prostřednictvím spolupráce společnosti Cinecittà s italskými velvyslanectvími a italskými kulturními instituty ve středoevropském prostoru (Česká republika, Slovensko, Maďarsko) a v místním kontextu díky podpoře Italsko-české obchodní a průmyslové komory, kina Lucerna, distribučních společností, různých italských podnikatelských skupin působících v této zemi a mnoha mediálních partnerů. „Všem, kteří přispěli k realizaci této akce, patří naše srdečné poděkování,“ dodal velvyslanec, „Doufám, že i letos bude MittelCinemaFest nadále růst a potěší diváky tím nejlepším, co italská kinematografie nabízí.“ Ve stejném duchu se vyjádřil také ředitel Italského kulturního institutu v Praze Vito De Bellis, podle něhož „italská kinematografie vždy nabízí velké emoce. Letos uváděné filmy se navíc mohou pochlubit výjimečným hereckým obsazením, což dokládá obrovskou hodnotu herců, kteří jsou místnímu publiku někdy již dobře známí: od Toniho Servilla přes Valeria Mastrandreu až po Albu Rohrwacher a Valerii Bruni Tedeschi, stejně jako Paolu Cortellesi a další“.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 30. listopadu v 18:30 snímkem Nekonečná neděle (Una sterminata domenica) za účasti režiséra Alaina Parroniho. 1. prosince je na programu v 18:30 film Pietra Castellitta Enea a ve 20:45 film Paoly Cortellesi Je tu ještě zítřek (C’è ancora domani). V sobotu 2. prosince následují Caravaggiův stín (L’ombra Caravaggio) režiséra Michele Placida v 18:30 a Říkala jsem ti to (Te l’avevo detto) Ginevry Elkann ve 20:45. V neděli 3. prosince pokračujeme v 18:30 snímkem Borromini a Bernini. Výzva k dokonalosti (Borromini a Bernini. Sfida alla perfezione) režiséra Giovanniho Troila, zatímco 4. prosince v 18:30 bude promítán film Mimì – vládce temnot (Mimì – Il principe delle tenebre) od Branda de Sicy. V úterý 5. prosince v 18.30 je na programu film Simone Massiho Nikde (Invelle) a přehlídku uzavře 6. prosince v 18.30 snímek Paola Genoveseho První den mého života (Il primo giorno della mia vita). Všechny filmy budou promítány v původním znění s českými a anglickými titulky. Vstupenky lze zakoupit online (https://www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-2243) nebo na pokladně kina Lucerna. Pořádá Velvyslanectví Itálie v Praze, Italský kulturní institut, Cinecittà a kino Lucerna ve spolupráci s Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou, za podpory hlavního města Prahy. Mediální partneři: La Pagina, Progetto Repubblica Ceca, Radio 1, ČSFD – Česko-Slovenská filmová databáze, Echo 24 a expats.cz. Více informací na stránkách festivalu (https://www.mittelcinemafest.cz/it/uvod) či na domovské stránce Italského kulturního institutu (https://iicpraga.esteri.it/it/).

Soutěž

V úterý 28.11. můžete soutěžit o VIP kartu pro 2 osoby pro vstup na všechny filmy, audio knihu a dárky z Italského kulturního institutu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama