Článek Soutěž

MITTELCINEMAFEST – ITALSKÝ FILM V ČESKÉ REPUBLICE

IX. ročník MittelCinemaFestu – Středoevropského festivalu italského filmu v České republice

MittelCinemaFest, středoevropský festival současné italské kinematografie, který se letos koná v České republice již po deváté, se ve dnech od 25. listopadu do 1. prosince vrací s projekcemi do krásných secesních prostor kina Lucerna v Praze, kde nabídne rozsáhlou a pestrou přehlídku úspěšných novinek uplynulé italské filmové sezóny. Výběr obsahuje 11 titulů včetně dokumentů, které jsou dílem významných režisérů i začínajících autorů a v nichž se vedle známých hereček a herců představí i mladé talenty.

Na programu je 7 českých premiér: America Latina (r. Damiano a Fabio D’Innocenzo), Ariaferma / Bezčasí (r. Leonardo di Costanzo), Futura (r. Pietro Marcello, Francesco Munzi a Alice Rohrwacher), Marx può aspettare / Marx může počkat (r. Marco Bellocchio), Per tutta la vita / Dokud nás Bůh nerozdělil (r. Paolo Costella; snímek bude v české distribuci díky Bohemia Motion Pictures), Piccolo corpo / Tělíčko (r. Laura Samani), Welcome Venice (r. Andrea Segre). K těmto titulům se přidají další mimořádné snímky, které již byly v tuzemsku uvedeny v rámci mezinárodních festivalů jako Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, FebioFest či Festival evropského filmu, a také snímky určené pro distribuci: Fortuna (r. Nicolangelo Gelormini), Re Granchio / Král krabů (r. Rigo de Righi a Matteo Zoppis), A Chiara / Všechno nejlepší, Chiaro! (r. Jonas Carpignano) a Raffaello, il giovane prodigio / Raffael, mladý génius (r. Massimo Ferrari); poslední dva jmenované snímky budou uvedeny  díky českému distributorovi Aerofilms.

Jak zdůraznila ředitelka Italského kulturního institutu v Praze Alberta Lai, „představitelé italského systému působící v České republice již řadu let zajišťují svou podporou prestiž a úspěch tohoto festivalu: všem těmto institucím i jednotlivým osobám patří upřímné poděkování. Nyní se setkáme v kinosále, abychom společně sdíleli emoce, které skvělá italská kinematografie dokáže odjakživa vyvolat v divácích na celém světě.“

Přehlídka bude zahájena ve čtvrtek 25. listopadu v 19.00 filmem Welcome Venice; 26. 11. je na programu od 18.30 snímek America Latina a od 20.45 Marx può aspettare / Marx může počkat; v sobotu 27. 11. bude od 18.45 promítnut snímek A Chiara / Všechno nejlepší, Chiaro! a ve 20.45 film Piccolo corpo / Tělíčko. Také v neděli 28. 11. se uskuteční dvě projekce, a to od 18.00 Raffaello, il giovane prodigio / Raffael, mladý génius a od 20.00 Ariaferma / Bezčasí; 29. 11. v 18.30 bude představen snímek Fortuna a v úterý 30. 11. ve 20.00 snímek Futura a ve 20.45 Re Granchio / Král krabů. Festival bude zakončen 1. prosince v 18.30 projekcí snímku Per tutta la vita / Dokud nás Bůh nerozdělil. Filmy budou promítány v originálním znění s anglickými a českými titulky. Vstupenky budou k zakoupení online nebo v pokladně kina Lucerna.

Pořádá Velvyslanectví Itálie v Praze, Italský kulturní institut, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora, ENIT – Ente Nazionale Italiano per il Turismo (Italská státní centrála pro cestovní ruch), Istituto Luce Cinecittà a pražské kino Lucerna ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Aerofilms,  Bohemia Motion Pictures, Ferrero a Segafredo Zanetti. Mediálními partnery jsou La Pagina, Progetto Repubblica Ceca, Cafè Boheme, Italia Praga One Way, Prague Today, Patrimonio Italiano TV, Radio 1, ČSFD – Česko-Slovenská filmová databáze, Echo 24 a expats.cz.

Podrobnější informace lze najít na webových stránkách festivalu (www.mittelcinemafest.cz) nebo na homepage Italského kulturního institutu (https://iicpraga.esteri.it/iic_praga/it/).

Soutěž

V pondělí 22.11. můžete soutěžit o festivalovou akreditaci pro 2 osoby na všechny projekce, audioknihu s úryvky Božské komedie a mini termosku.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama